Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. august

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeva jooksul suuremaid päästesündmusi ei olnud. 

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

5. augustil kell 11.00 teatas helistaja häirekeskusele, et Elva linnas Liiva tänaval on naabri aias suitsev madrats. Tõenäoliselt oli toas suitsetamise tõttu süttinud põlema madrats ja inimene oli toonud selle õue. Päästjad kustutasid madratsi. Korteris oli olemas suitsuandur, kuid see oli laest alla võetud ja patareid eemaldatud. Päästjad tegid elanikule selgitustööd.

Viljandimaa

5. augustil kell 19.10 teatati häirekeskusele tulekahjust Viljandi vallas Kolga-Jaani alevikus, kus põlema oli süttinud viljakuivati. Peremees suutis tulekahju oma jõududega kustutada ning päästjad kontrollisid kuivati ohutuse tagamiseks termokaameratega üle.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid päästesündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

5. augustil kell 17.28 sai häirekeskus teate, et Sindi linnas Mänguväljaku tänaval on põlema süttinud kahekorruseline eramaja. Päästjate saabudes põles hoone üks ots lahtise leegiga ning tuli levis kiiresti hoone kolme erineva osa vahel. Päästjad suutsid piirata tule leviku kolmandale osale ning kustutasid kaht põlevat majaosa. Tulekahju likvideeriti kell 20.49. Hoone teine korrus hävis tules täielikult, kogu maja sai vee- ja tahmakahjustusi. Inimesed õnnetuses kannata ei saanud. Tulekahju tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus.

TÄIENDUS: Päästeameti menetlejad on tuvastanud, et Sindis toimunud eramaja põleng sai alguse hoone teise korruse rõdult ning levis sealt katusekonstruktsioonidesse. Sündmuskohalt kogutud tõendid ja tähelepanekud viitavad, et tõenäoliselt sai tulekahju alguse rõdul suitsetamisest. Kõik täpsemad tulekahju puhkemisega seotud asjaolud selgitatakse välja alustatud menetluse käigus.