Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-10. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. augustil augustil kell 16.41 said päästjad väljakutse Lastekodu tänavale, kus põles 5-korruselise elumaja ühe korteri tuba. Päästjate saabudes oli korteriomanik iseseisvalt evakueerunud ning lisaks aidati evakueerida veel kolmel inimesel kõrvalasuvatest korteritest. Nad viidi haiglasse tervisekontrolli. Põleng kustutati ning seejärel ventileeriti nii korter kui ka trepikoda.

7. augustil kell 21.52 said päästjad väljakutse Mustamäele Raja tänavale, kus eluhoonete vahetus läheduses põles järelevalveta lõke. Lõke kustutati.

8. augustil kell 09.57 said päästjad väljakutse Liivalaia tänavale, kus 5-korruselise elumaja ühes korteris kõrbes toit. Kõrbemine käivitas suitsuanduri. Päästjad sisenesid korterisse ning likvideerisid ohu. Inimesed kannatada ei saanud.

8. augustil kell 18.53 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus elumaja ning autode vahetus läheduses suitses prügikonteiner. Põleng likvideeriti, keegi kannatada ei saanud.

Harjumaa

9. augustil kell 14.18 said päästjad väljakutse Maardusse, kus 5-korruselise elumaja ühe korteris kõrbes toit. Oht likvideeriti ning toidutegija haiglaravi ei vajanud.

9. augustil kell 15.14 said päästjad väljakutse Rae valda Peetri alevikku, kus eluhoone katuseterrassil põlesid elupuud. Tulekahju likvideeriti kell 15.34 ning inimesed kannatada ei saanud.

9. augustil kell 19.23 said päästjad väljakutse Paldiskisse, kus mahajäetud elumajas põles praht. Tulekahju likvideeriti kell 19.51.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. augustil kella 17.24 ajal teatati, et Jõgeva vallas Väljaotsa külas tuleb kuivati punkrist suitsu. Vili lasti punkrist välja ja vähesed tulekolded kustutati.

10. augustil kella 5.03 ajal põles Põltsamaa vallas Pajusi külas vana taluhoone. Lausleegis põlev hoone kustutati kella 6.46ks. Tulekahju tekkepõhjust selgitatakse.

Tartumaa

7. augustil kella 11.52 ajal süttis Tartu vallas Lilu külas koristatud viljapõllule sõitnud auto mootoriruumi kogunenud põhk. Sellest süttis auto ja ümbritsev põhk. Autoomanik summutas põlengu pulberkustutiga, päästjaid kontrollisid olukorra üle.

8. augustil kella 13.48 ajal käisid päästjad Kastre vallas Kurista külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid ühest avariilisest sõidukist kannatanu välja saada. Selleks eemaldati lõikeriistadega uks ja tala. Ühtlasi tagati tuleohutus. Hiljem eemaldasid päästjad teelt purunenud detailid.

Kella 15.59 ajal käisid päästjad Luunja vallas Kikaste külas kustutamas viljapõllul süttinud ATVd.

Kella 17.31 ajal kustutasid päästjad Tartus Vaksali tänaval asuva ettevõtte valutšehhis süttinud seadme juhtmeid.

9. augustil kell 16.43 teatati, et Tartus Kandikülas on teel pelletid. Päästjad eemaldasid umbes 400 kilo kaalunud ja tõenäoliselt mõne haagise koormast teele sattunud ning turvalist liiklust ohustanud pelletid.

Kella 16.53 ajal käisid päästjad Tartu vallas Voldi külas kustutamas metsa ääres põlevat lõket, kus põleid mööbel ja ehituspraht. Prügilõkke põletajaid seekord tabada ei õnnestunud.

Valgamaa

9. augustil teatati, et Valgas J. Kuperjanovi tänaval kukkus mees kaevu puhastamisel kaevu. Katkenud oli teda üles aidanud nöör. Mees viga ei saanud ning ta aidati päästenööri abil kaevust välja.

Viljandimaa

7. augustil käisid päästjad Mulgi vallas Rimmu külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid kätte saada pooleldi auto aknast välja paiskunud ja auto alla kinni jäänud inimest. Kahjuks osutus kannatanu hukkunuks.

8. augustil kell 6.10 teatati, et Viiratsi alevikus on kortermaja teisel korrusel akna vahel kinni kass. Päästjad selgitasid, et kass oli jalgupidi kinni tuulutusasendis olnud akna vahel. Kassi peremeest kodus ei olnud. Vigastatud jalaga loom aidati välja ning ta anti esialgu üle varjupaiga töötajatele.

Kella 7.17 ajal põles Viljandi vallas Savikoti külas kuivati punkris vili. Tulekolletele ligipääsuks punker tühjendati. Kustutustööd lõpetati alles päeval kella 15.28 ajal. Suurema osa kustutustöödest punkri tühjendamisel tegid tublid Kõpu vabatahtlikud.

Võrumaa

8. augustil kella 1.19 ajal põles Setomaa vallas Varesmäe külas lausleegis mahajäetud laudahoone, mille päästjad alles varahommikuks kustutasid. Tööd lõpetati kell 5.38.

9. augustil kell 3.19 teatati, et Vastseliina alevikus variseb kortermaja korteri lagi. Päästjad selgitasid, et alla olid kukkunud krohvitükid. Lahtised krohvitükid eemaldati ja olukorra parandamine jäi ehitusmeeste ülesandeks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. augustil kell 00.01 teatati, et Narva linnas Haigla tänaval tuleb kortermaja korterist suitsu. Sündmuskohale jõudes avastasid päästjad, et korteris kõrbes toit ning elanik oli tugevas alkoholijoobes ega osanud öelda, kui kaua ta suitsuses ruumis oli olnud. Kiirabi vaatas isiku üle, päästjad tegid selgitustööd ning tuulutasid ruumid ja trepikoja. Korteris ei olnud suitsuandurit.

8. augustil kell 2.06 teatati, et Narva linnas Oru tänaval asuvas kortermaja korteris on toidukõrbemine. Õnneks keegi kannatada ei saanud. Korteris puudus suitsuandur.

Ida-Eest pommigrupp

8. augustil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Mustanina külast leitud mürsk, miinipildujamiin ja neli käsigranaati.

9. augustil tehti kahjutuks Lääne-Viru maakonnast Kadrina vallast Loobu külast leitud mürsk.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

8. augustil kell 17.45 teatati häirekeskusele tulekahjust Lääne-Nigula vallas Tahu külas. Teadmata põhjusel süttis põlema 3x6 meetri suurune saun. Päästjate saabudes oli leek katusest väljas. Põleng likvideeriti kell 19.12, keegi õnnetuses kannatada ei saanud.

Pärnumaa

8. augustil kell 8.30 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Riia maanteel asuvas kiirtoitlustuskohas. Põlema oli süttinud fritüür. Kohalolijad reageerisid kiiresti ning katsid fritüüri tuletekiga. Tulekahju leviku ohtu ei olnud. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult kell 8.39.

Raplamaa

7. augustil kell 22.36 said päästjad väljakutse Rapla valda Vaopere külla, kus oli põlema süttinud laudahoone tehniliste ruumide osa, seda umbes 40 ruutmeetri ulatuses. Tulekahju tekkepõhjus on hetkel teadmata. Kustutustööd lõpetati kell 23.56.

8. augustil kell 18.53 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohila vallas Aespa alevikus Reisi tänaval. Põlema oli süttinud suvila saunaruum ning tuli levis leiliruumist katuse alla. Tõenäoliselt sauna ehitusliku vea tõttu alguse saanud tulekahju lokaliseeriti kell 19.22.

Saaremaa

7. augustil kell 15.21 said päästjad väljakutse Püha külla, kus teadmata põhjusel oli põlema süttinud viljapõld. Pihtla vabatahtlikud ning Kuressaare kutselised päästjad kustutasid põleva viljapõllu kell 16.10. Põlengu pindala oli 0,6 hektarit.

9. augustil kutsuti päästjad Kuressaarde Varju tänavale. Rästik oli roninud elupuu otsa ning kuna ümbruskonnas on ka väikeseid lapsi, paluti päästjatel madu ära viia. Päästjad püüdsid rästiku kinni ning viisid eemale loodusesse.