Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. augustil kell 17.24 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Pae tänaval asuva kortermaja rõdul põleb lilleampel. Päästjad likvideerisid ohu.

10. augustil kell 18.33 said päästjad väljakutse Lasnamäele Tondiraba piirkonda, kus oli tuld võtnud väike lapike turbapinnast. Põleng likvideeriti.

10. augustil kell 22.38 sai häirekeskus teate, et Pirital Kose teel tuleb elumajast halli suitsu. Päästjate saabudes tuvastati, et tahmapõleng oli pääsenud mitmete konstruktsioonide vahele ning oli esialgsetel andmetel alguse saanud korstnajalas olnud august. Põleng kustutati ning inimesed kannatada ei saanud.

Harjumaa

9. augustil kell 14.18 said päästjad väljakutse Maardusse, kus 5-korruselise elumaja ühe korteris kõrbes toit. Oht likvideeriti ning toidutegija haiglaravi ei vajanud.

9. augustil kell 15.14 said päästjad väljakutse Rae valda Peetri alevikku, kus eluhoone katuseterrassil põlesid elupuud. Tulekahju likvideeriti kell 15.34 ning inimesed kannatada ei saanud.

9. augustil kell 19.23 said päästjad väljakutse Paldiskisse, kus mahajäetud elumajas põles praht. Tulekahju likvideeriti kell 19.51.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

11. augustil kell 2.01 teatati, et Otepää vallas Sihva külas põleb majutuskompleks-kämping. Kohapeal selgus, et leekides on üks majutushoone. Päästjad kaitsesid kõrvalhooneid ja kustutasid tulekahju kella 5.48ks. Majutushoone hävis põlengus. Kõrval asuva hoone katus sai tulekahjustusi. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. augustil kell 17.17 teatati, et Narva linnas Malmi tänaval asuva kortermaja korteris on tunda toidukõrbemise lõhna. Selgus, et peremees läks magama ning pott koos toiduga jäi pliidile. Korteris puudus suitsuandur. 

Lääne-Virumaa

10. augustil kell 17.33 teatati, et Vinni vallas Voore külas põleb viljapõld. Päästjad likvideerisid põlengu koostöös põllumeestega. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eest pommigrupp

10. augustil tehti kahjutuks Lääne-Viru maakonnast Rakvere vallast Roodevälja külast põllutööde käigus leitud 88 mm mürsk.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

10. augustil kell 16.59 said päästjad väljakutse Tori valda Tammiste külla. Abihoone katuse remonttööde käigus oli sädemest põlema süttinud katusepleki alune materjal. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.23.

11. augustil kell 02.36 said päästjad väljakutse Tori Valda Sauga alevikku, kus Pae tänaval oli põlema süttinud sõiduauto. Sõiduk põles päästjate saabumisel lahtise leegiga. Tulekahju kustutati kell 03.06. Süttinud sõiduk hävines 95% ulatuses, lisaks said kergemaid kuumakahjustusi ka kõrval seisnud sõiduautod. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.