Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-17. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. augustil kell 20.47 said päästjad väljakutse Ida-Tallinna Keskhaigla Magdaleena üksusesse, kus töötas tulekahjusüsteem ning oli tunda suitsuhaisu. Päästjad tuvastasid kohapeal, et haigla fuajees suitses veeautomaat. Oht likvideeriti ning inimesed selles kannatada ei saanud.

16. augustil kell 04.56 sai häirekeskus teate, et kesklinnas Uus-Tatari tänaval on tuld võtnud kahekordse büroohoone hoovipoolse seina puitkonstruktsioon. Tulekahju kustutati kell 06.15 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

16. augustil kell 09.33 said päästjad väljakutse Kristiine linnaossa, kus Tuuliku teel põles lahtise leegiga teiste sõidukite vahetus läheduses olnud sõiduauto Audi. Tulekahju likvideeriti kell 09.56 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Küll aga hävines põlengus Audi salongiosa ning kuumakahjustusi sai ka kõrval asetsenud sõiduauto Ford. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

17. augustil kell 06.55 said päästjad väljakutse Patarei sadamasse, kus ujuma oli läinud joobetunnustega meesterahvas. Uljas ujuja jõudis küll ise kaldale, kuid päästjatega vesteldes ei tundunud ta väga hästi aru saavat, et joobes ujumine on väga ohtlik.

Harjumaa

14. augustil kell 23.17 said päästjad teate, et Anija vallas Kehras põleb lahtise leegiga tootmishoone. Päästjad tuvastasid saabudes, et tuld oli võtnud territooriumil asuv prügiladu, mis kustutati kell 00.02.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

14. augustil kella 21.32 ajal käisid päästjad Jõgeva vallas Kärde külas raskel liiklusavariil, kus olid kokku põrganud kaks sõiduautot. Veel said õnnetuse tõttu viga kaks teist sõidukit. Päästjad lõikasid ühe kannatanu autost kätte saamiseks autoukse eest ära. Ühtlasi kustutati kraavi sattunud ja põlema süttinud sõiduauto BMW. Kiirabi toimetas haiglasse kaks viga saanud inimest.

15. augustil kella 4.47 ajal teatati Põltsamaa vallas Umbusi külas kraavi sõitnud kaubikust. Päästjad aitasid küljel olevast kaubikust kannatanud välja.

Kella 15.59 ajal teatati, et Torma alevikus Lasteaia tänaval on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad selgitasid, et ühes korteris kõrbesid pliidile potti valmima jäetud munad. Tänu suitsuandurile oli toidu valmistamise ajal magama jäänud mees ärganud ning tuleohu ise kõrvaldanud.

Tartumaa

15. augustil kella 15.58 ajal pukseerisid Elva päästekomando ja Rõngu Vabatahtliku päästeseltsi päästjad Jõesuu sadamasse Võrtsjärvel mootoririkke tõttu hätta sattunud paadi, mille pardal oli neli inimest.

16. augustil kella 16.08 ajal teatati, et Tartu vallas Saadjärvel on mootorikütuse lõppemise tõttu hädas paadiga järvel olev mees. Mees leiti õnnekombel üles ja pukseeriti koos paadiga kaldale. Oma osa ohuolukorda sattumisel oli ka ülemääraselt tarbitud alkoholil.

Kell 17.37 teatati, et Luunja vallas Kakumetsa külas suitseb viljakuivati. 10 tonni vilja lasti punkrist välja ning sealt leitud tulekolded kustutati. Ilmselt süütas vilja kuumakambrist sinna sattunud säde. Kustutustööd lõpetati kell 19.16.

Viljandimaa

14. augustil kella 16.25 ajal süttis Põhja-Sakala vallas Mudiste külas veoki kabiini alune. Päästjate saabudes oli kabiin lausleekides. Põleng kustutati, tee puhastati.

17. augustil kella 8.25 ajal teatati, et Mulgi vallas Põlde külas suitseb kuivatis vili. Põlengu kustutamiseks lastakse punkrist praegu vilja välja. Põlengu leviku ohtu ei ole.

Võrumaa

14. augustil kella 17.45 ajal suitses Rõuge alevikus Sänna mnt asuvas hooldekodus elektriboiler. Põleng sumbus ise ja päästjad tõsisemalt sekkuma ei pidanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. augustil kell 21.04 said häirekeskus teate, et Toila vallas Vitsiku küllas on järelevalveta lõke, mille suits kandub kõrval asuva maja akendesse. Päästjate saabudes selgus, et põles heinapall. Põleng kustutati.

Lääne-Virumaa

14. augustil kell 10.30 tuli häirekeskusele teade, et Haljala vallas Vergi sadama juures on kolm inimest merehädas, sest vesi tungib paati. Õnneks ei olnud leke suur ning hädalised jõudsid omal jõul kalda juurde. Päästjad aitasid hädalised kaldale ning pumpasid vee paadist välja. Päästeamet tuletab meelde, et enne merele minekut tuleb kontrollida paadi tehnilist korrasolekut. Samuti tuleb veenduda, et veesõidukis oleksid olemas esmased päästevahendid.

Ida-Eesti pommigrupp

16. augustil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Hundinurga külast leitud 80 cm pikkune mürsk.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

14. augustil kell 13.28 teatati häirekeskusele Lääne-Nigula vallas Kadarpiku külas tehtavast lõkkest, mis häiris naabreid. Päästjad tuvastasid üle kolmemeetrise läbimõõduga lõkke, mille ümbrus oli puhastamata, samuti puudusid esmased tulekustutusvahendid. Tuul kandis toorete okste põletamise suitsu ja sodi naabermajade hoovidesse. Päästjad selgitasid lõkkemeistritele ohutusnõudeid ning kustutasid ohtliku lõkke. 

Pärnumaa

14. augustil kell 15.11 said päästjad väljakutse Pärnu linna Vastla tänavale. Lausleekides põles 3x3 meetri suurune mahajäetud väikehoone ning sinna kogunenud prügi. Päästjad likvideerisid põlengu, kuid hoone hävines täielikult. Püsti jäid vaid telliskivimüürid. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Raplamaa

14. augustil kell 23.55 said päästjad väljakutse Märjamaa valda Paekülla. Maanteele oli pudenenud ligi 7 meetri pikkuselt teravilja ning see muutis tee libedaks ja ohtlikuks, eriti mootorrattaga liiklejatele. Päästjad puhastasid ohutu liiklemise tagamiseks tee.

16. augustil kell 11.56 teatati häirekeskusele nõuetele mittevastavast lõkkest Kehtna alevikus. Päästjad kustutasid lõkke, milles põletati mööblit ja plastmassi.

Saaremaa

14. augustil kell 17.03 said päästjad teate tulekahjust Kuressaares Ringtee tänaval. Ketaslõikuri sädemest oli põlema süttinud akna ja seina vaheline soojustusvill. Inimesed suutsid tulekahju oma jõududega koheselt lokaliseerida, päästjad kontrollisid ohutuse tagamiseks üle kõrvalruumid ning kustutasid hõõguva soojustusvilla. Tulekahju likvideeriti kell 17.25.