Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. august

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval said päästjad kolmel korral toidukõrbemise tõttu väljakutseid kortermajadesse. Kaks neist juhtusid Tallinnas Lasnamäel ja üks Harjumaal Sakus.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

17. augustil kella 16.40 ajal süttisid Kastre vallas Mäksa külas kahekorruselise kortermaja korteri harukarbis elektrijuhtmed ja sellest omakorda laud ning põrandavaip. Päästjad kustutasid tulekahju, vool lülitati kilbist välja ja elanikele anti juhis kutsuda elektrik. Põlenud harukarbi juures oli näha hooletult ise tehtud elektritöid ja ühendusi, mis võisid olla tulekahju esmaseks põhjuseks.

Viljandimaa

17. augustil kella 16.34 ajal teatati, et Mulgi vallas Põlde külas hommikul põlenud viljakuivatis süttis kuivati käivitamisel taas vili. Punkris süttinud vili lasti välja ja kustutati kella 18.44ks. Tõenäolistelt on tulekahjude taga kuivati rikkis küttesüsteem.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. augustil kell 23.33 teatati häirekeskusele, et Narva linnas põleb järelevalveta lõke. Päästjate saabudes selgus, et põleb praht. Keskkonda reostav lõke kustutati.

Lääne-Virumaa

17. augustil kell 15.37 said päästjad väljakutse Vinni valda Mõedaka külla, kus põles pool hektarit metsaraiesmikku. Põleng kustutati kell 17.39ks.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

17. augustil kell 15.19 teatati häirekeskusele, et Haapsalus Nõmme külas põleb 0,5 ha ulatuses kulu. Päästjad hoidsid ära tule leviku majale ja alajaamale. Kiirabi toimetas halva enesetundega majaomaniku haiglasse. Arvatav tulekahju tekkepõhjus on järelevalveta jäetud lõke. Kustutustööd lõpetati kell 16.46.