Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-21. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. augustil kell 14.48 said päästjad väljakutse Lasnamäele Muhu tänavale, kus viiekordse elumaja neljanda korruse korterist oli tunda kõrbemise lõhna. Päästjad tuvastasid saabudes, et tegemist oli toidukõrbemisega ühes korteris. Korteris viibinud isik anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Päästjad likvideerisid ohu ning tuulutasid korteri.

Harjumaa

19. augustil kell 10.16 sai häirekeskus teate, et Harku vallas Tiskre külas põleb kahekordse ridaelamu boksi fassaad. Päästjad kustutasid tulekahju kell 12.23 ning tuvastasid, et tuli oli tõenäoliselt alguse saanud kahe boksi vahel olevast prügikastist. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud, küll aga levis suitsukahjustus ka ühte boksi, kus said kuumakahjustusi kaks tuba. Lisaks said veekahjustusi veel kaks boksi ning üks boks sai veekahjustusi purunenud veetoru tõttu. Päästjad andsid elanikele edasi ohutusalased teadmised edasiste õnnetuste vältimiseks.

20. augustil kell 03.01 said päästjad väljakutse Paldiskisse, kus Põllu tänaval oli tuld võtnud ühekordse elumaja saun. Päästjad tuvastasid saabudes, et põles sauna vahelagi. Tulekahju kustutati kell 04.30 ning inimesed ega teised hooned põlengus kannatada ei saanud.

20. augustil kell 15.39 said päästjad väljakutse Kose valda Uueveski külasse, kus oli tuld võtnud 50x40 m ulatuses koristatud põldu ning selle läheduses olev vana auto. Päästjad likvideerisid tulekahju ning inimesed ega lähedal asunud hooned selles kannatada ei saanud.

20. augustil kell 19.44 said päästjad väljakutse Saku alevikku, kus ühes elumaja hoovis põletati prahti ning vana mööblit. Lõke oli suurem, kui reeglitega lubatud ning seetõttu ohtlik ümbruskonnale. Päästjad kustutasid lõkke.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

20. augustil kella 17.48 ajal süttis Jõgeval Tartu mnt lapse tikkudega mängimisest mängumaja ja selle kõrval puuriit. Päästjad kustutasid põlengu ja õnneks keegi viga ei saanud. Pererahvale selgitati tuleohutust. Tikke peab väiksemate pereliikmete eest peidus hoidma ning selgitama neile lahtise tulega seotud ohte.

Põlvamaa

19. augustil kella 9.43 ajal süttisid sädemetest Räpina vallas Jõepera külas 9 traktori koormas olevat heinapalli, mis koormast teele ja kraavi ära lükati. Päästjad kustutasid põlevad pallid paari tunniga.

Tartumaa

19. augustil kell 20.46 teatati, et Tartus Raadi pargis on Raadi järve kaldal meesterahva riided ja jalatsid, aga vees kedagi näha pole. Esialgse info kohaselt oli 72-aastane mees läinud üksinda umbes tund aega tagasi järve ujuma. Kohale saabunud pinnaltpäästjad leidsid  kell 20.59 uppunud mehe vette mineku koha lähedalt kaldast umbes 10 meetri kauguselt.

20. augustil teatati, et Tartus Oa tänaval on viga saanud luik. Koos keskkonnainspektsiooni inspektoriga püüti lind kinni. Inspektor võttis luige enda hoole alla ja toimetas raviasutusse.

Valgamaa

19. augustil kella 20.58 ajal põles Tõrva vallas Reti külas lausleekides ait (15x6 m), mille päästjad ligi kolme tunniga kustutasid.

Viljandimaa

19. augustil kella 16.36 ajal süttis Viljandi vallas Järvekülas põllul põlema kombain. Päästjad kustutasid lauleekides põleva masina kella 19.52ks.

Võrumaa

19. augustil kella 14.26 ajal süttis Setomaa vallas Kangavitsa külas hektari jagu metsa ja metsanoorendikku. Päästjad kustutasid tulekahju õhtul kella 19.47ks. Kustutustöödel kasutati maastikuvõimekusega väikesõidukeid UTV ja ATV. Järgmise päeva õhtupoolikul käisid päästjad alal tossavaid kände loputamas.

Kell 21.31 teatati, et Võrus Silikaadi tänaval asuvas kortermajas on kolmanda korruse korteris suits, mis tuleb alumiselt korruselt. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli pliidile jäänud toit, mis läks kõrbema. Vanaema oli korraks korterist väljunud, kuid uks seejärel ise kinni läinud ning lukustunud. Korterisse aga oli jäänud kaheaastane laps. Päästjad sisenesid redeli abil ning viisid kõige pealt välja lapse, kes anti üle vanaemale. Seejärel tagati tuleohutus ja tuulutati ruumid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. augustil kell 12.06 teatati häirekeskusele tulekahjust Toila vallas Pühajõe külas, kus põles raiesmik 1,1 ha ulatuses. Kuna tegemist oli turbapinnasega, võttis tulekahju likvideerimine väga palju aega. Põleng lokaliseeriti kell 18.53. Järgmisel päeval käisid päästjad põlengukohta üle kontrollimas, kustutustöid enam ei tehtud.

19. augustil kell 13.09 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna, Ahtme linnaossa, kus ühest korterist tuli toidukõrbemise lõhna. Selgus, et gaasipliidil kõrbes toit. Keegi viga ei saanud.

Lääne-Virumaa

20. augustil kell 12.04 sai häirekeskus teate, et Vinni vallas Tudu alevikus põleb elumajade lähedal puukuur suurusega 5x4 meetrit. Põleng sai arvatavasti alguse lõkkest lennanud sädemest ja kuna kuur oli küttematerjali täis, süttis see kiiresti. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 13.19.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

19. augustil kell 9.22 teatati häirekeskusele tulekahjust Lääne-Nigula vallas Piirsalu külas. Elektririkkest oli põlema süttinud maja fassaadil asunud harukarp ning tuli levis maja tuulekasti. Peremees suutis suurema tule ise kustutada, päästjad avasid tuulekasti ja veidi katuseplekki, et tulekolded täielikult likvideerida. Tulekahju kustutati kell 10.02.

Pärnumaa

19. augustil kell 11.43 teatati häirekeskusele heinapallide põlengust Tori vallas Pärivere külas. Traktori väljalasketorustikust lennanud sädeme tõttu süttisid haagisel olnud 14 heinarulli. Tulekahju likvideeriti kell 12.49.