Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. august

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

25. augustil kella 7.40 ajal süttis Jõgeva vallas Õuna külas puidutööstuse saepuru punker, kust tuli levis kõrval asuvasse hoonesse ulatuvatesse saepurutorudesse ja hoone aknaraamidele. Tulekahju kustutati kella 9.50ks. Põlengu tekkepõhjust selgitatakse. Hiljem käisid päästjad tööstuses veelkord torudesse jäänud tulekoldeid kustutamas. Ligipääsuks võeti osa torudest lahti.

Tartumaa

25. augustil kella 14.05 ajal põles Peipsiääre vallas Vara külas mänguväljaku ääres tühjalt seisev abihoone. Päästjad avasid tulekahju kustutamiseks paar ruutmeetrit välisseina.

26. augustil kella 2.18 ajal teatati, et Tartus Sõbra Prismas on suits. Päästjad selgitasid, et kärssama olid läinud sügavkülmiku elektrisüsteemi trafod. Vool võeti seadmest välja ning tuleoht kõrvaldati.

Võrumaa

25. augustil kella 17.59 ajal teatati, et Võrus Vilja tn jäi vanem naine ukse lukustumise tõttu rõdule kinni. Omaniku loal lõhkusid redeliga rõdule roninud päästjad korteri akna ja aitasid ta tuppa.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval olulisi operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Lääne-Eesti pommigrupp

25. augustil kell 13.05 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas Pärlimõisa teelt on mulla sõelumise käigus leitud lennukipomm. Lõhkekeha leiti piirkonnas, kus ajalooliselt on olnud lennuväli ning kust aastate jooksul on leitud lennukipomme ka varem. Lõhkekeha oli transporditav ning see viidi ohutustamiseks hävituskohta.