Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. august

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval Tallinnas ja Harjumaal suuremaid operatiivsündmuseid aset ei leidnud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

28. augustil kell 5.25 teatati, et Kanepi vallas Põlgaste külas juhtus metskitse ja auto kokkupõrge, milles loom hukkus. Inimesed viga ei saanud. Päästjad eemaldasid liiklust ohustava kitsekorjuse teelt ja keskkonnainspektsiooni infotelefoni 1313 kaudu teavitati sellest kohalikke jahimehi.

Tartumaa

27. augustil kell 22.07 teatati, et Luunja vallas Kõivu külas on puu kukkunud elektriliinidele ning nendest lendab sädemeid. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala ja tuleohutust. Viimased võtsid juhtumi lahendamise üle.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. augustil kell 20.22 sai häirekeskus teate, et Narva linnas A. Puškini tänaval põleb mahajäetud koolihoone. Päästjate saabudes selgus, et põleb ruum maja esimesel korrusel. Tulekahju kustutati kell 20.43. Kogu hoone kontrolliti üle ning rohkem tulekoldeid ei avastatud.

Lääne-Virumaa

27. augustil kell 11.51 sai häirekeskus teate, et Rakvere vallas Näpi teel põleb tootmishoones lintsaag. Töötajad suutsid põlengu ise kustutada, kuid igaks juhuks kutsuti päästjad olukorda üle kontrollima. Kell 12.01 hakkas lintsaag uuesti suitsema, töötajad kustutasid selle uuesti ning kutsusid päästjad taas olukorda üle kontrollima. Kell 12.23 sädemeid ega tulekoldeid enam ei avastanud. Keegi viga ei saanud.

Ida-Eesti pommigrupp

27. augustil tehti kahjutuks Lääne-Viru maakonnast Väike-Maarja vallast Hirla külast kaevetöödelt leitud 130 mm mõõduga reaktiivmiin.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

27. augustil kella 18.16 ajal süttis ja põles Tori vallas Urge külas maha tühjalt seisev vana laudakompleks (10x30 m). Päästjad kustutasid lauda jäänused 21.24ks. Lauda omanikul pretensioone ei olnud, sest hoone oli plaanis nagunii lammutada.