Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-31. august

Põhja päästekeskus

Harjumaa

29. augustil kell 15.08 sai häirekeskus teate, et Paldiskis Väike-Pakri rannikul on merehätta sattunud kaater, millesse oli lekkinud vett ning mis oli uppumisohus. Kaatris olnud mees tegutses targalt ning kasutas esmalt olukorra lahendamiseks tema päästevarustusse kuulunud kummipaati. Päästjad jõudsid paadini ning aitasid nii mehe kui kummipaadi kaldale pukseerida. Kiirabi vaatas mehe üle ning temaga oli kõik korras.

29. augustil kell 16.39 said päästjad väljakutse Keilasse Jõe tänavale, kus oli tuld võtnud kahekordse elumaja katus. Päästjad tuvastasid saabudes, et tõenäoliselt oli tuli alguse saanud keevitustööde käigus tekkinud sädemetest, mis levisid pööningult edasi katusele.
Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.40 ning inimesed selles kannatada ei saanud.

30. augustil kell 00.38 said päästjad väljakutse Karjakülla Talu teele, kus elumajade ja kuuride vahetus läheduses põles saun. Tulekahju kustutati kell 01.48 ning inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjused on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

28. juulil kella 13.09 ajal kärssas Rõngu alevikus Puiestee tänaval asuva koolimaja köögis külmkapi elektrisüsteem. Elekter lülitati välja ja tuleoht taandus. Kahjustada sai peale külmkapi ruutmeetri jagu seina. Päästjad tuulutasid ruumid.

29. augustil kella 19.27 ajal põles Kambja vallas Talvikese külas asuvas viljahoidlas veidi vilja. Päästjate saabumise ajaks oli väiksest sädemest süttinud põleng ise sumbunud. Tuleohutuse kontrollimiseks lasti vili punkrist välja. Aktiivseid tulekoldeid enam ei leitud.

Viljandimaa

29. augustil kella 3.07 ajal teatati häirekeskusele, et Mulgi vallas Abja-Paluoja linnas Jaama tänaval on näha suurt tulekuma. Päästjad leidsid eest lahtise leegiga põleva maja, mis kustutati kella 7.19ks. Inimesi hoonest ei leitud. Tulekahju tekkepõhjust selgitab politsei.

30. augustil kella 15.15 ajal käisid päästjad samas kohas kustutamas taas süttinud tugitooli ja madratsit.

Lõuna-Eesti pommigrupp

28. augustil tehti kahjutuks Tõrvas Väike-Aia tänaval leitud 75 mm mürsk.

29. augustil tehti kahjutuks:

  • Võru maakonnast Võru vallast Paidra külast leitud kolm erinevat mürsku;
  • Tartu maakonnast Luunja vallast Kakumetsa külast kaevetöödel leitud kolm 37 mm mürsku.

30. augustil tehti kahjutuks Valga maakonnast Valga vallast Tõlliste külast kaevetöödel leitud 82 mm miinipildujamiin.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. augustil kell 17.10 sai häirekeskus teate, et Lüganuse vallas Püssi linnas Kalevi tänaval põleb lõkkes praht (diivan ja puitplaadid). Lõke oli järelevalveta ja suits kandus naaberhooneni.

Ida-Eesti pommigrupp

28. augustil tehti kahjutuks Lääne-Viru maakonnas Tapa vallas Sääse aleviku lähedalt metsast leitud 37 mm mürsk.

29. augustil tehti kahjutuks Lääne-Viru maakonnas Haljala vallas Natturi külast metsatööde käigus leitud mürsk.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

29. augustil kell 09.29 teatati häirekeskusele tulekahjust Kurikülas, kus põles garaaž (5 x 20 meetrit), mis hävis tules. Päästjad hoidsid ära tule leviku kõrvaloevale elumajale. Kustutustööd lõpetati kell 11.57.

Järvamaa

28. augustil kell 18.21 said päästjad väljakutse Türi valda Väljaotsa külla, kus heinahoidlas immitses heinarullide vahelt suitsu. Tõenäoliselt heina kuumenemise tõttu toimus isesüttimine. Rasketehnika tõi heinapallid välja ning päästjad kustutasid põlengu kell 22.41.

Pärnumaa

29. augustil kell 8.32 vajati päästjaid appi Põhja-Pärnumaa valda Tarva külla, kus põletati olmeprügi ning lõkkesse sattunud aerosoolpudel plahvatas. Selle tulemusel sai viga inimese käsi.