Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 31. august kuni 1. september

Põhja päästekeskus

Harjumaa

31. augustil kell 13.14 said päästjad väljakutse Maardusse, kus kahekordse kivimaja ühes trepikojas põles puidust trepp ning trepialune. Päästjad aitasid õue kolm inimest, alustasid kiiresti põlengu kustutamisega ning kontrollisid üle ka teised trepikojas asunud korterid. Kiirabi vaatas õue toodud kannatanud üle ning andis neile esmaabi. Haiglaravi neist keegi ei vajanud. Põleng likvideeriti kell 14.13. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

31. augustil kella 13.02 ajal põles Tartus Väike-Sepa tänaval asuva paarismaja keldris elektrijuhtmestik. Päästjad kustutasid põlengu ja selgitasid elanikele koduohutusega seonduvat.

Kell 23.00 teatati, et Kastre vallas Haaslava külas on teel surnud kits. Päästjad leidsid lähedusest teisegi autoga kokkupõrkes hukkunud kitse. Õnnetuses osalenud inimesi ega autot enam kohal ei olnud. Liiklust ohustavad loomakorjused tõsteti tee äärde ja neist teavitati keskkonnainspektsiooni infotelefoni 1313 kaudu kohalikke jahimehi.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Järvamaa

31. augustil kell 13.02 said päästjad väljakutse Järva valda Müüsleri külla, kus lehm oli kukkunud õnnetult salvkaevu. Veis oli kaevus maapinnast umbes kahe meetri sügavusel ning päästjad vajasid lisavahendeid looma kaevust välja toomiseks. Kohale sõitnud kopa abil tõsteti loom kaevust välja.