Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. september

Põhja päästekeskus

Harjumaa

2. septembril kell 23.32 said päästjad väljakutse Rae valda, kus Soodevahe külas põles suvila. Päästjate saabudes oli suvila täies ulatuses maha põlenud ning tuld oli võtnud juba ka kõrvalhoone. Päästjad alustasid kiiresti kõrvalhoone põlengu kustutamisega ning likvideerisid ka maha põlenud suvilast jäänud hõõguvad tukid. Inimesi hoonetes sees ei olnud. Tulekahju likvideeriti kell 01.49 ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

2. septembril kell 12.06 said päästjad väljakutse Männimetsa teele, kus sõiduteele oli kukkunud suur puu. Puu eemaldati ning tee vabastati liiklemiseks.

2. septembril kell 18.52 said päästjad väljakutse põlengule, mis toimus Tõravere alevikus Tepripalus. Tuld oli võtnud väike kogus kulu keset kõrrepõldu, mis asus metsa vahetus läheduses. Tulekahju likvideeriti kell 19.11

Viljandimaa

2. septembril kell 09.01 käisid päästjad eemaldamas Riuma külas sõiduteele kukkunud kaht puud, mis takistasid liiklust.

Võrumaa

2. septembril kell 10.54 said päästjad teate, et Kreutzwaldi tänava kortermaja esimese korruse korteris oli seinapistikuga ühenduses olev juhe sulama läinud. Päästjad lülitasid saabudes kiiresti välja voolu, et vältida suuremat tuleõnnetust ning teostasid elanikele tuleohutusalase kodunõustamise. Elanikud lubasid esimesel võimalusel oma elektrisüsteemide kontrollimiseks kohale kutsuda elektrikud.

2. septembril kell 13.55 käisid päästjad teelt eemaldamas Sutte külas teele kukkunud suurt puud, mis takistas liiklemist. Puu eemaldati teelt kell 14.17.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

2. septembril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Kudruküla lähedalt metsast leitud 76 mm mürsk.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

2. septembril kell 16.34 sai häirekeskus teate, et Angla külas on sõidu ajal süttinud põlema traktor. Tulekahju likvideeriti kell 16.51. Tules hävis traktori mootoriruum.