Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-7. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. septembril kell 18.19 said päästjad väljakutse Sitsi tänavale, kus põlesid kuurid. Tulekahju lokaliseeriti kell 18.37 ning kaks põletushaavadega kannatanut anti üle kiirabile. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

5. septembril kell 23.58 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Raadiku tänava kortermaja kolmanda korruse korteris oli aset leidnud toidukõrbemine. Põleng likvideeriti ning kiirabi toimetas korterielaniku haiglasse.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

5. septembril kell 9.39 teatati häirekeskusele, et Jõgeval Liiva tänaval asuvas kortermajas on kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad leidsid korteri, mille ukse vahelt tuli suitsu. Korterisse siseneti jõuga ning selgus, et pliidil kõrbeb sinna unustatud toit. Tuleoht kõrvaldati. Inimesi korteris ei olnud ja selgus, et peremees oli toidu valmistamise ajal poodi läinud.

Põlvamaa

6. septembril kella 16.24 ajal käisid päästjad Kanepi vallas Karste külas eemaldamas teelt murdunud liiklust ohustavat puud.

Tartumaa

5. septembril kella 19.26 ajal põles Tartus Orava tänaval vana pesuköögi puidust ventilatsioonikorsten ja selle ümbrus. Päästjad avasid 9 ruutmeetrit ehitise konstruktsioone ja kustutasid põlengu veerand tunniga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. septembril kell 17.25 teatati tulekahjust Ida-Viru maakonnas Jõhvis Soo tänaval, kus põles kõrvalhoone koos saunaga. Hoone hävis täielikult. Kustutustööd lõpetati kell 19.57. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

6. septembril kell 20.46 said päästjad väljakutse Narva linna Mängu tänavale, kus põles lahtise leegiga saun. Tuli levis ka kõrval asuva elumaja teisele korrusele. Majas inimesi ei olnud, aga omaniku sõnul olid hoones kass ja koer. Päästjatel õnnestus koer päästa, kuid kass kahjuks hukkus. Tulekahju kustutati kella 1.13ks. Majas oli ATS, mis ei rakendunud tööle. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

5. septembril kell 15.35 teatati tulekahjust Lääne-Viru maakonnas Väike-Maarja vallas Kiltsi alevikus Pikk tänaval, kus põles mahajäetud kahekorruseline elumaja. Ohus oli ka kõrvalhoone. Kustutustööd lõpetati kell 20.12.

Lääne päästekeskus

Nädalavahetusel suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.