Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. september

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval Tallinnas ja Harjumaal olulisi operatiivsündmuseid aset ei leidnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

7. septembril kella 15.09 ajal lõhkesid Elvas Valga mnt asuvas elektroonikaettevõtte tootmishoones robotseadme akud. Töötajad kõrvaldasid tuleohu päästjate kohale jõudmise ajaks kahe käsikustuti abil ise. Päästjad aitasid suitsuseid ruume tuulutada.

Valgamaa

8. septembri kella 8.24 ajal eemaldasid päästjad Valga vallas Lepa külas teelt suure murdunud puu, mis oli sulgenud ühe sõidusuuna.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

7. septembril kell 16.50 teatati häirekeskusele, et Hiiumaa vallas Kurisu külas on maanteel külili vajunud taimekaitseprits koos valmis töölahusega. Päästjate saabudes oli lahus pinnasesse vajunud ning vaat ise tee peale tagasi tõmmatud. Maasse valgunud lahus oli lahja ning ohtu keskkonnale ei kujutanud, olukorrast teavitati keskkonnainspektsiooni.

Järvamaa

7. septembril kella 15.24 ajal leiti Türi vallas Väljataguse külas tiigist 54-aastase mehe surnukeha. Päästjad tõid uppunu kaldale, uppumise täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Läänemaa

7. septembril kell 3.21 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Rohuküla sadamasse, kus põles sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu ning teisaldasid autovraki sadamast, et tagada juurdepääs liiklusele. Auto hävis tules täielikult, inimesed vigastada ei saanud. Sündmuse täpsemaid asjaolusid selgitatakse.

Pärnumaa

7. septembril kell 16.59 said päästjad teate, et Põhja-Pärnumaa vallas Allikõnnu külas põleb elektrikilp. Posti otsas asuvas kilbis olid põlema süttinud juhtmed. Kuna elektrikilbis oli elekter sees, siis oodati kohale elektrikuid ning senikaua turvati ümbritsevat ala. Tuli kustus ise ära ning elektrikud tegelesid olukorra lahendamisega edasi.