Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. september

Põhja päästekeskus

Harjumaa

10. septembril kell 22.04 said päästjad väljakutse Sauele Vanamõisa külla, kus oli tuld võtnud väike aiamaja, milles asus suitsuahi. Põleng likvideeriti kell 23.09 ning inimesed ega kõrvalhooned selles kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

11. septembril kell 00.03 said päästjad väljakutse Tabasalusse, kus teataja sõnul oli terve küla suitsu täis. Päästjad tuvastasid saabudes, et põles Koidu tänaval asuva kahekordse elumaja kõrvale ehitatud kuur, milles hoiti arvutiserverit. Päästjad lokaliseerisid põlengu kell 00.20 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel selgunud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

10. septembril kella 18.33 ajal eemaldasid päästjad Põlva vallas Valgesoo külas teelt murdunud ja sõidusuuna sulgenud puu.

Tartumaa

10. septembril kella 17.04 käisid päästjad Tartus Vorbuse külas teelt eemaldamas tuules murdunud kasepuud.

11. septembril kell 1.39 teatati, et Tartus Mõisavahe tänaval asuvas kortermaja trepikojas on suits. Päästjad selgitasid, et liftis oli seest ära põlenud valgusti, kuid kaugemale leek ei olnud ulatunud. Juhtunust teavitati ühistu esinaist.

Valgamaa

10. septembril kella 17.4 ajal käisid päästjad Valga vallas Tagula külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuuna sulgenud puud.

Viljandimaa

10. septembril kella 17.14 ajal käisid päästjad Viljandi vallas Peetrimõisa külas eemaldamas teelt murdunud puud. Kella 18.05 ajal eemaldati murdunud puu latv teelt Põhja-Sakala vallas Kildu külas.

Võrumaa

10. septembril kella 9.43 ajal eemaldasid päästjad Võru vallas Perametsa külas teelt murdunud kase ladva. Kella 17.43 ajal eemaldasid päästjad liiklust ohustava murdunud puu teelt Rõuge vallas Punsa külas.

Kell 17.43 teatati, et Rõuge vallas Karba külas põleb garaaž, kus on auto. Päästjate saabudes oli hoone lausleekides ja katus sisse kukkunud. Garaažis olnud auto oli hävinud. Põleng kustutati kella 19.06ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval registreeriti 28 (Ida-Virumaal 22, Lääne-Virumaal 6) tugevast tuulest põhjustatud väljakutset. Peamiselt eemaldati sõiduteele langenud puid.

Lääne-Virumaa

10. septembril kell 19.24 teatati, et Lääne-Viru maakonnas Tapa vallas Sääse alevikus Sääse tänaval elumaja korterist tuleb suitsu ja töötab ka suitsuandur. Selgus, et pliidil kõrbes toit. Korteris viibinud kahest eakast inimesest üks viidi kiirabiga haiglasse ning teine sotsiaalmajja.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

Möödunud ööpäeval said päästjad viis väljakutset teele langenud puude kohta. Kell 13.51 teatati puust, mis on teele kukkunud Jausa külas, 14.07 oli puu teel Puski külas, 14.28 Hüti külas, 14.29 Nõmme külas ja 17.11 Jõekülas. Päästjad vabastasid teed liiklemiseks.

Läänemaa

10. septembril käisid päästjad ohtlikke puid eemaldamas Lääne-Nigula vallas Kaasiku külas, Haapsalu linnas Nõmme külas Ungru teel ning Vormsil Suuremõisa külas. Päästjad eemaldasid puud teelt.

Pärnumaa

10. septembril käisid päästjad teele langenud puid eemaldamas Audru-Lavassaare-Vahenurme teel ja Häädemeeste vallas Penu külas. Päästjad eemaldasid takistused.

10. septembril kell 18.10 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas Raba tänaval lekib torust õli otse kraavi. Päästjad paigaldasid õlireostuse kokku korjamiseks poomi ning tähistasid koha piirdelindiga. Olukorrast teavitati Keskkonnaametit.

Raplamaa

10. septembril käisid päästjad eemaldamas teele langenud puid Lokuta külas, Lelle alevikus Tööstuse tänaval, Aespa alevikus Nõgese teel. Rapla vallas Loe külas kukkus puu elektriliinidele. Päästjad eemaldasid puu ning elektriliinid jäid terveks.

Lääne-Eesti pommigrupp

10. septembril kell 18.25 teatati häirekeskusele, et Port Arturi kaubanduskeskuse esimesel korrusel on juba 1,5 tundi seisnud teatajale kahtlasena tundunud reisikohver. Sündmusele reageerisid lisaks Lääne-Eesti pommigrupi valvemeeskonnale ka politsei ja päästjad. Hoones teostati koheselt evakuatsioon. Demineerijad tegid kindlaks, et antud kohver sisaldas tavalisi esemeid ning ohtu endast ei kujutanud. Kott anti üle politseile.