Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-14. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

12. septembril kell 00.45 said päästjad väljakutse Mustamäele, kus Sütiste teel põles kortermaja ning teiste autode vahetus läheduses lahtise leegiga sõiduauto. Tulekahju likvideeriti kella 01.13 paiku ning inimesed selles kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

Lisaks said päästjad nädalavahetusel kokku 11 väljakutset, mis olid seotud suure tuulega teedele kukkunud puude ning okste eemaldamisega. Neist seitse Harjumaal ja neli Tallinnas.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

12. septembril kell 15.13 teatati, et Tartus Mõisavahe tänaval on kortermaja 8. korruse rõdud leekides. Päästjad sisenesid kustutustöödeks põlevasse korterisse, mis oli koos rõduga täielikult leekides. Korterisse sisenemist raskendas tugev metalluks. Põlev korter ja selle naabruses asuva korteri rõdu kustutati. Selle kohal ja all olevatest korteritest evakueeriti elanikud, kelle hulgas kolm last. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

13. septembril kell 10.29 teatati, et Tartus Mõisavahe tänaval on renoveeritava maja küljes olevate tellingute torud tormituules lahti tulnud ja rippuma jäänud ning ähvardavad möödujaid. Päästjad kinnitasid torud.

Kella 17.07 ajal põles Tartus Saekoja tänaval ruutmeeter aeda ja vana palkhoone sein. Esialgsetel andmetel hooletust suitsetamisest süttinud põleng kustutati enne päästjaid. Elanikele selgitati tuleohutusnõudeid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. septembril kell 12.28 teatati tulekahjust Ida-Viru maakonnas Kiviõli linnas Kiviõli Keemiatehases, kus põles reaktor ning tuli kandus edasi 5.-6. korruse vahel olevasse ventilatsiooni. Põleng kustutati keemiatehase oma kustutussüsteemidega.

12. septembril kell 18.48 teatati, et Narva linnas Rahu tänaval tuleb kortermaja korterist suitsu. Selgus, et mees jäi suitsuga magama ning suitsukonist süttis diivan. Mees kustutas tulekahju ise enne päästjate saabumist. Päästjad tuulutasid ruume ja avastasid, et korteris puudus suitsuandur.

14. septembril kell 2.04 teatati tulekahjust Narvas Proletariaadi tänaval, kus päästjate saabudes põles kahekordne eramu. Kustutustööd kestavad.

Ida-Eesti pommigrupp

11. septembril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere küla juurest metsast leitud 155 mm ja kaks 75 mm mürsku ning Ida-Viru maakonnast Sillamäelt leitud 10 erinevat lõhkekeha.

13. septembril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Alutaguse vallast Konsu küla lähedalt metsast leitud 75 mm mürsk.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

Möödunud nädalavahetusel käisid päästjad eemaldamas suure tuule tõttu teele langenud puid. Puud olid teel Haapsalu linnas Ammuta ja Tuuru külades.

Pärnumaa

12. septembril kell 21.47 teatati häirekeskusele, et Tootsi alevis Ehitajate teel on järelevalveta jäetud lõke. Inimene oli teinud terve päeva jooksul suurt lõket, mis õhtu saabudes jäeti lõplikult kustutamata. Tugev tuul viis sädemeid umbes 30 meetri kaugusel asuva elumaja poole. Päästjad kustutasid ohtlikult sädemeid pilduva lõkke.

Raplamaa

13. septembril käisid päästjad eemaldamas kolme suure tuule tõttu teele langenud puud Märjamaa vallas Haimre külas.

13. septembril kell 12.05 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohila alevis Vabaduse tänaval. Rikke tõttu süttisid alajaamas põlema elektrikaablid. Päästjad turvasid olukorda elektrike saabumiseni.