Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. september

Põhja päästekeskus

Harjumaa

17. septembril kell 2.58 teavitati päästjaid tulekahjust Harjumaal Kiili alevis asuvas tööstushoones. Päästjate kohale jõudes oli leek hoone katusest väljas. Põleng likvideeriti kell 5.46, küll aga raskendas päästetöid see, et hoonele lähedal asuvad veevõtukohad olid päästetehnikale juurdepääsmatud.

Ehkki möödunud ööpäeval said päästjad Põhja regioonis vaid kuus väljakutset seoses teedele kukkunud puude või muude suuremate esemetega, ei ole torm veel möödas. Täna ulatub saartel ja rannikul loode- ja põhjatuul puhanguti kuni 32 m/s, õhtul hakkab tuul nõrgenema. Tugev tuul võib murda puid ning põhjustada elektri- ja veekatkestusi.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

16. septembril kella 11.52 ajal süttis Põltsamaa vallas Aidu külas kuivatis vili. Päästjad loputasid punkri sisu üle ja tulekolded said kustutatud.

Tartumaa

16. septembril kella 23.50 ajal teatati, et Kambja vallas Reola külas tuleb puiduettevõtte saepuruhoidlast suitsu. Päästjad leidsid, et punkrisse kogutud saepurus on tulekolded. Süttinud saepuru kasteti veega üle, kustutustööd lõppesid kell 1.25.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

16. septembril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Alutaguse vallast Konsu külast leitud mürsk ning Lääne-Viru maakonnast Haljala vallast Natturi külast leitud 150 mm mürsk.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

17. septembril kell 7.40 käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puid Kiduspe külas. Kaks puud oli sulgenud tee mõlemad sõidusuunad, päästjad vabastasid tee liikluseks.

Pärnumaa

17. septembril kell 5.47 said päästjad väljakutse eile põlenud Seljametsa jäätmejaama angaari juurde. Päästjad kustutasid kaks taassüttinud tulekollet kell 6.44.

Saaremaa

17. septembril kell 03.07 teatati häirekeskusele, et Virita külas on põlema süttinud laut mõõtmetega 20x8 meetrit. Laudas olid sees lambad ja kanad ning pööningul heinad. Laut põles päästjate saabumisel lausleegiga. Päästjad suutsid hoida ära tuleleviku kõrvalasuvale majale ning päästa tulest kümmekond lammast ja mõned kanad. Täpset laudas viibinud loomade arvu teada hetkel ei ole, samuti ei ole ka teada tulekahju tekkepõhjust. Päästjad panid tulelevikule piiri kell 07.31. Hetkel järelkustutustööd sündmuskohal veel kestavad. Lisatud foto Virita küla laudapõlengust.

17. septembri öösel kell 5.10 käisid päästjad eemaldamas tuules murdunud puud Viki külas Kuressaare-Kihelkonna-Veere maanteel.