Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-21. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. septembril kell 19.43 said päästjad väljakutse Õismäe teele, kus 16-korruselise elumaja neljanda korruse korterist oli teataja sõnul tunda suitsuhaisu ning töötas suitsuandur. Kuna kedagi kodus ei olnud, sisenesid päästjad jõuga korterisse, kust nad leidsid eest pliidile järelevalveta valmima jäänud toidu. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra.

20. septembril kell 05.45 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinnasse Vihuri tänavale, kus elumaja kõrval oli põlema süttinud ehitussoojak. Päästjate saabudes oli tuld võtnud juba ka elumaja fassaad. Fassaadi põleng kustutati kiiresti ning elumajale edasist ohtu ei olnud, ehitussoojak aga põles seest ära. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

18. septembril kell 12.53 teatati, et Kuremaa alevikus Lossi tänaval hakkasid kohvikus särisema ja tossama stepslid. Päästjad lülitasid voolu võrgust välja ning põlenguoht möödus. Rikke kõrvaldamiseks kutsus kohvikurahvas kohale elektriku.

Kell 17.07 käisid päästjad Mustvee linnas Jõgeva-Mustvee mnt 37 kilomeetril veo- ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus lõikasid juhi kättesaamiseks eest ära avariilise sõiduauto ukse. Ühtlasi tagati tuleohutus. Tõsiselt viga saanud naise toimetas kiirabi haiglasse.

20. septembril kella 13.27 ajal süttis Jõgeva vallas kaude külas kombaini rikkest kaks hektarit viljapõldu, mille päästjad ligi poole tunniga kustutasid.

Põlvamaa

19. septembril kella 14.37 ajal käisid päästjad Räpina vallas Ristipalo külas vabastamas murdunud puu alla jäänud autot. Auto oli õnnetuse ajal pargitud ja inimesed viga ei saanud.

20. septembril kella 5.04 ajal põles Põlva vallas Soesaare külas garaaž-puukuur, kus neli autot. Leegid ähvardasid lähedal asuvat elumaja, sauna ning veoautot. Päästjad takistasid tule leviku ja kustutasid põlengu kella 7.23ks. Garaažis olnud autod hävisid tules, hoone kõrval olev veoauto sai kuumakahjustusi. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Tartumaa

19. septembril kell 18.10 teatati, et Tartus Puiestee tänaval on elektriliinidele ja osaliselt teele kukkunud murdunud puu. Elektrikute brigaad oli kaugemal ja kohe kohale ei saanud tulla. Päästjatel õnnestus seekord ilma nende abita puu eemaldada nii, et liinid jäid terveks.

20. septembril kella 7.03 ajal põles Tartu vallas Väägvere külas vana kauplusehoone uks, mille päästjad kustutasid.

Kella 15.23 ajal süttis Kastre vallas Tõõraste külas hooletust lõkkepõletamisest hektar põldu, mille päästjad ligi poole tunniga kustutasid.

Valgamaa

19. septembril kella 00.48 ajal teatati, et Valgas Piiri tänaval on leekides puukuur. Päästjad kaitsesid lähedal asuvaid hooneid ning kustutasid kuuri kella 3.30ks. Kustutustöödel nõudis aega kuuris olevate küttepuude vahelt tulekollete otsimine. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

20. septembril kella 23.07 ajal käisid päästjad Otepää vallas Arula külas eemaldamas teelt kopra langetatud puud, mis ohustas liiklejaid.

Viljandimaa

18. septembril kell 20.03 teatati, et Viljandi vallas Valma küla läheduses jäid inimesed Võrtsjärvel rikkis paadimootori tõttu hätta. Rõngu vabatahtlikud leidsid paadi üles ja pukseerisid hädasolijad kaldale.

Võrumaa

20. septembril kell 10.17 teatati, et Võru vallas Tagakülas on metsas tulekahju. Päästjad selgitasid, et järelevalveta jäetud lõkkest oli süttinud kuus ruutmeetrit pinnast ning puu, mis kustutati. Päästjad hoiatavad, et kehtival tuleohtlikul ajal on metsas lõkke tegemine keelatud. Lõket tohib teha ainult selleks spetsiaalselt ettevalmistatud lõkkepaikades.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. septembril kell 22.02 teatati tulekahjust Narva-Jõesuu linnas Kudrukülas, kus lahtise leegiga põles puuskuur ning põlengu juures asus kaks maja. Päästjad kustutasid põlengu kell 23.39, naabrite hooned said ka päästetud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

20. septembril kell 6.26 teatati, et Tapa vallas Tapa linnas Lembitu tänaval kortermaja korteri aknast tuleb suitsu. Kohale saabudes avastasid päästjad, et trepikoda on ka suitsu täis ning ühes korteris põleb diivan. Teisel diivanil magas mees, kelle päästjad tõid välja ning andsid üle kiirabimeedikutele. Tulekahju kustutati kell 6.36. Korteris oli suitsuandur, mis ei olnud töökorrad (aku oli eemaldatud). Tulekahju oletatav tekkepõhjus on suitsetamine.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18. septembril kell 17.56 teatati häirekeskusele tulekahjust Järva vallas Vao külas. Põlema oli süttinud töökoda. Päästjate kohale saabudes oli näha lahtist põlemist ühes hoone osas. Tulekahju asus ruumis, kus olid mõned elektriseadmed ja ladustatud sõiduauto talverehvid. Päästjad likvideerisid tulekahju, hoone sai suitsu- ja kuumakahjustusi. Tulekahju sai alguse ilmselt hoones hoiustatud tasakaaluliikuri elektririkkest.

Läänemaa

18. septembril eemaldasid päästjad puu teelt Lääne-Nigula vallas Piirsalu külas.

Pärnumaa

19. septembril kell 9.16 käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Lääneranna vallas Muriste külas. Sõiduteele kukkunud puu eemaldati ning tee vabastati liiklemiseks.

19. septembril kell 14.13 teatati häirekeskusele, et Pärnus Uus-Sauga tänaval asuvate garaažide juures on koer kaevu kukkunud. Päästjad tõmbasid koera kaevust välja loomapäästeslingi abil ning andsid looma üle omanikule. Päästjad katsid ohtliku kaevu käepäraste vahenditega.

19. septembril kell 19.51 sai häirekeskus teate tulekahjust Kihnu vallas Lemsi külas. Põlema oli süttinud kahekordse saunahoone leiliruum. Suletud ukse tõttu õhku juurde ei tulnud ning leek sumbus ise. Päästjad jahutasid kuumakoldeid ning kontrollisid ohutuse tagamiseks hoone konstruktsioone. Keegi tulekahjus vigastada ei saanud.

Saaremaa

18. septembril teatati häirekeskusele, et puu on kukkunud inimese sauna katusele. Päästjad eemaldasid ohtliku puu. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud, sauna katusehari sai kergeid vigastusi. Lisaks olid kaks puud teel Hänga külas, Atla külas oli teel 3 puud. Viki külas eemaldati puu vanalt raudteetammilt ning Kuumi külas ja Peederga külas puud elektriliinilt.