Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. september

Põhja päästekeskus

Harjumaa

23. septembril kell 12.11 said päästjad väljakutse Rae valda Lagedile, kus põles veoautode remonditöökoja tööruum. Päästjad tuvastasid saabudes, et tuld oli võtnud suures koguses põrandale sattunud mootoriõli. Tulekahju likvideeriti kell 12.50 ning inimesed selles kannatada ei saanud.

23. septembril kell 23.53 said päästjad väljakutse Viimsi valda Muuga külla, kus Puhkuse teel oli põlema süttinud väike aiamaja. Päästjad tõid kella 00.10 paiku majast välja keskealise meesterahva surnukeha, kes anti üle kiirabile. Tulekahju likvideeriti kell 01.33 ning selle tekkepõhjused selgitatakse välja edasisel uurimisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

23. septembril kella 13.05 ajal süttis Põltsamaa vallas Kauru külas kuivati punkris vili. Päästjad kustutasid punkri luukide kaudu põlengu kella 15.25ks.

Tartumaa

23. septembril kell 19.38 teatati, et Tartus Jänese tänaval põleb puidutööstuse tootmishoonete vahel asuv saepuru- ja tolmupunker. Päästjad takistasid tule leviku tootmishoonetesse. Saepuru lasti punkrist välja ja põleng kustutati lõplikult kella 21.21ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. septembril kell 15.13 teatati tulekahjust Ida-Viru maakonnas Sillamäe linnas J. Gagarini tänaval, kus üheksakorruselise kortermaja neljandal korrusel põles rõdu. Kustutustööde käigus evakueeriti kaks inimest. Tulekahju likvideeriti kell 15.40. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

23.septembril kell 14.42 teatati, et Kunda linnas Kunda sadamas kukkus kraana pealt 54-aastane mees. Esimesena jõudis sündmuskohale Kunda päästekomando. Päästjad avastasid, et mees kukkus kuue meetri kõrguselt, tema terviseseisund oli kriitiline, aga ta hingas. Sündmuskohale jõudes otsustasid meedikud, et patsiendi transporteerimiseks tuleb kasutada kopterit. Päästjad tõstsid patsient kopterile ning kopter toimetas kannatanu PERHi. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.