Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-25. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. septembril said päästjad väljakutse Wiedemanni tänavale, kus ühe elumaja korteris oli omanik hädas ahju kütmisega. Päästjate saabudes oli korter suitsu täis ning see oli levinud juba ka teisele korrusele. Päästjad tegid ahju tühjaks ning tuulutasid suitsust kõik toad. Selgus, et küttekolle oli hooldamata. Omanikul paluti edasi mitte kütta ning kutsuda esimesel võimalusel kohale korstnapühkija.

Harjumaa

24. septembril kell 11.25 said päästjad väljakutse Aruküla alevikku, kus Sarapiku teel oli kraavi kaldunud kütuseveok. Tee- ehitustöölised sulgesid teelõigu ning päästjad said veoki ratastele tõmmata. Kütus pumbati ümber teise veokisse ning õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

24. septembril kella 22.59 ajal põles Mustvee vallas Veia külas vana vesiveski. Päästjad kustutasid tulekahju kella 00.56ks.

Tartumaa

24. septembril kella 13.53 paiku põles Elva vallas Vihavu külas kaks hektarit kõrrepõldu, mille päästjad kustutusvarustuses ATV abil kustutasid.

Kella 13.57 ajal süttis Elva vallas Tännassilma külas viljakuivati põleti juures viljatolm, kust tuli kandus vilja sisse. 60 tonni vilja lasti punkrist välja ning tulekolded kustutati lõplikult alles õhtul kella seitsme paiku.

Kella 18.08 ajal teatati, et Tartus Ringteel suitseb rekka. Päästjate saabumise ajaks oli rekkajuht tagumise ratta suitsema hakanud pidurid kolme pulberkustutiga juba kustutanud. Päästjad aitasid rikkis masina lähedal asuvate garaažide juurde eskortida.

Kella 19.36 ajal hävis Kambja vallas Kavandu külas tules maastur Range Rover. Päästjad kustutasid lausleegis põlenud auto jäänused veerand tunniga. Hiljem hakkas puksiiriga transporditav sõiduk uuesti suitsema ning Tõrvandi vabatahtlikud kastsid vraki veelkord veega üle.

Viljandimaa

24. septembril kell 18.02 teatati, et Mulgi vallas Ülemõisa külas tuleb viljakuivatist suitsu. Päästjate saabumise ajaks oli tööline luugi kaudu ühe tulekolde juba kustutanud. Päästjad leidsid veel paar kollet, mis kustutati veega.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

24. septembril kell 11.44 plahvatas Lääne-Viru maakonnas Tapa linnas Uuel tänaval asuva maja juures tünnis prahi põletamise käigus sinna sattunud aerosoolipudel. Kiirabi toimetas haiglasse põletushaavu saanud 37-aastase naise.

Ida-Eesti pommigrupp

24. septembril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Lüganuse vallast Erra alevikust leitud kolm mürsku ning Lääne-Viru maakonnast Tapa vallast Raudla külast leitud käsigranaat.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

24. septembril kell 12.42 teatati häirekeskusele, et Saarde vallas Leipste külas on sõiduteele pudenenud 50 meetri ulatuses vanu kruvisid ja naelu. Päästjad puhastasid tee.

24. septembril kell 12.54 said päästjad väljakutse Pärnu linna Rohu tänavale. Kortermaja kolmandal korrusel oli häiresse läinud suitsuandur. Kuna kedagi kodus ei olnud, sisenesid päästjad korterisse läbi akna ning tuvastasid toidukõrbemise. Pott eemaldati pliidilt ning teavitati omanikke.

25. septembril kell 00.20 teatati häirekeskusele, et Pärnus Laial tänaval toimunud liiklusõnnetuse käigus on teele valgunud õli. Päästjad katsid õli absorbentainega ja likvideerisid autol süttimisohu.