Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-28. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

26. septembril kell 02.10 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Turba tänaval põles lahtise leegiga puidust kuur, mille vahetus läheduses asus bensiinijaam ning eluhoone. Bensiinijaamast ja eluhoonest evakueeriti kõik inimesed ning tulekahju saadi kontrolli alla kell 02.54. Inimesed ega kõrvalhooned põlengus kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

Harjumaa

26. septembril kell 20.05 said päästjad väljakutse Laulasmaale, kus põles elumaja kõrval asunud kuur. Päästjad takistasid põlengu levimist eluhoonele ning kustutasid kuuri põlengu kell 21.34 ning. Kuur hävines tulekahjus täielikult. Elumaja ega inimesed kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

27. septembril kella 22.34 ajal teatati Põltsamaa vallas Pikknurme külas põdra ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariist. Põder hukkus kokkupõrkes. Inimesed tõsisemalt viga ei saanud, kuid auto muutus sõidukõlbmatuks. Päästjad tagasid tuleohutuse. Hukkunud looma toimetasid ära keskkonnainspektsiooni infotelefoni 1313 kaudu kohale kutsutud kohalikud jahimehed.

Põlvamaa

26. septembril kell 19.42 teatati, et Räpina vallas Kuuse teel jäi varikatust remontinud 89aastane mees redelil töötades ja selle pulgast mööda astudes redeli auku kinni. Päästjad aitasid kannatanu koos redeliga maa peale, asetasid kanderaamile ning kiirabi jäi tema tervist kontrollima.

Tartumaa

26. septembril kell 10.49 teatati, et Võrus Räpina mnt on teel suur lind. Päästjad leidsid noore sõbraliku luige, kes kinni püüti ja Tamula järvele viidi. Pealt näha täie tervise juures olev lind jäeti turvalisse looduskeskkonda toibuma.

Kella 13.01 ajal süttis Tartu vallas Võibla külas sõiduauto Volvo kapotialune. Päästjad kustutasid tulekahju. Kapotialune sai suuri tulekahjustusi, samuti kahjustasid leegid osaliselt salongi.

Kella 18.33 ajal tuli Tartu linnast F. R. Kreutzwaldi tänavalt turvafirma G4S süsteemi tulekahjuteade, mida läks kontrollima turvamees. Ta leidis eramaja, mille ruumid olid suitsu täis ja sealt proua, kes oli suitsu tugevalt sisse hinganud. Pliidil oli kõrbema läinud toit. Tuleoht kõrvaldati ja turvamees avas aknad ruumide tuulutamiseks. Kiirabi viis naise täiendavaks kontrolliks haiglasse. Päästjad veendusid jätkuvas tuleohutuses.

Valgamaa

27. septembril kella 2.08 ajal põles Otepää vallas Kurevere külas lausleegis suitsusaun. Päästjad kustutasid põlengu kella 2.47ks. Hoone hävis tules.

Kella 19.23 ajal põlesid Valgas Vee tänaval omanikuta puukuurid, mille päästjad kella 19.23ks kustutasid. Kella 21.53 ajal käisid päästjad uuesti kohal, et kustutada kuuris suitsema hakanud madratsit.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

25. septembril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Toila vallast Valaste külast leitud seitse mürsku.

26. septembril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Alutaguse vallast Kamarna küla lähedalt metsast leitud mürsk ja Kuningakülast metsa istutamisel leitud kaks mürsku.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

27. septembril kell 15.37 said päästjad teate, et Haapsalus on Tamme tänaval kodust välja lennanud papagoi. Lind lendas 15 meetri kõrgusele männioksale. Päästjad hindasid olukorda ning tuvastasid, et päästevarustusega lindu aidata polnud võimalik ning lähenedes võiks lind edasi järgmisele oksale lennata. Papagoi omanik jäi puuriga ootama, et lind tema juurde tuleks.

27. septembril kell 20.26 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Lääne-Nigula vallas Pälli külas. Sõiduteele olid eelsõitjast pudenenud tühjad tünnid, mida autojuht eemaldama asus. Tema autole sõideti tagant otsa. Päästemeeskond suunas liikluse ümber, eemaldas autodel süttimisohu ning kõrvaldasid teelt ohu tekitanud tünnid. Liiklusavariis vigastatuid ei olnud.

Pärnumaa

26. septembril kell 15.39 teatati häirekeskusele, et Häädemeeste vallas Merekülas põleb roostik. Päästjate saabudes põletasid inimesed tahtlikult kulu ja pilliroogu. Põles 300 ruutmeetrit pilliroogu ning lisaks ka lõke. Päästjad likvideerisid tulekolded ning selgitasid inimestele, et kulu põletamine on Eestis keelatud.

26. septembril kell 19.04 teatati häirekeskusele, et Sindis Ringi tänaval asuvas eluhoones tehti katusetöid ning katuse all olnud saepuru hakkas suitsema. Päästjad avasid katusekonstruktsioone ning kustutasid tulekolde. Tulekahju likvideeriti kell 19.50.

27. septembril kell 21.07 teatati häirekeskusele, et Põhara külas on põlema süttinud viljakuivati, milles kuivatati rapsi. Päästjate saabumisel oli punkris sees hõõgumine. Päästjad alustasid vilja välja laskmist ning punkri veega jahutamist. Õnnetuses hävis 30 tonni rapsi.

27. septembril kell 22.49 said päästjad teate lõkkest Sindi linnas Pärnu maanteel. Põles paar ruutmeetrit kulu ning hoone läheduses põlev diivan. Lisaks oli põlenud hoone aknaraam. Inimesi juures ei olnud. Päästjad likvideerisid põlengu kell 23.18.