Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

28. septembril kella 20.51 ajal suitses Tartus Vaksali tänaval parklas sõiduauto Volvo kapotialune. Päästjad pidid auto kapoti avamislülitile juurdepääsuks lõhkuma küljeklaasi. Süttinud oli mootoritagune sein, mis kohe kustutati.

29. septembril kella 4.05 ajal teatati, et Elva vallas Tännasilma külas süttis viljakuivati transportöör. Päästjad selgitasid, et prahiteo vahele oli sattunud märg vili, mis hõõrdudes suitsema oli hakanud. Põleng kustutati kella 5.41ks. Riket hakkasid kõrvaldama kohale kutsutud mehaanikud.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

28. septembril kell 15.10 teatati, et Väike-Maarja vallas Koonu külas läks nelja korteriga majas põlema korter. Põleng sai alguse elektrikilbist. Inimesed kannatada ei saanud. Tulekahju kustutati kell 16.13. Põlengus hävisid korteri köök, esik ning elutuba. Korteris oli suitsuandur, mis rakendus ka tööle.

Ida-Eesti pommigrupp

28. septembril tehti kahjutuks Lääne-Viru maakonnast Viru-Nigula vallast Pikaristi külast leitud 122 mm mürsk ning Narva-Jõesuust Kudrukülast leitud 76 mm mürsk.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

28. septembril kell 10.23 sai häirekeskus teate, et Türi linnas A. Haava tänava korteris on inimene unustanud toidu pliidile ning selle kõrbemine käivitas suitsuanduri. Naabrite kutse peale kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse ja eemaldasid toidu pliidilt. Kedagi kodus ei olnud. Söögi valmimise ajaks ei tohi ise kodust lahkuda või magama heita, sest see võib lõppeda tõsise tulekahjuga. Süttiv toit süütab ümbruse ja tulekahju areneb hävitavaks loetud minutitega.

Pärnumaa

28. septembril kell 14.52 said päästjad väljakutse Põhja-Pärnumaa valda Kalmaru külla. Põlema oli süttinud rollerauto, mida omanik kustutama asus. Päästjad kontrollisid auto ohutuse üle ning likvideerisid põlengu lõplikult. Tulekahjus hävis sõiduki esiosa, inimesed kannatada ei saanud. Sõiduki süttimise põhjust teada ei ole, kuid Iga autoomaniku kohustus on auto tehniliselt korras hoida, ise remontimisel olla hoolas, hoida auto puhtana ja ebatavaliste helide või lõhnade tagajärjel kontrollida võimalikke põhjuseid. Kindlasti peab autoomanik teadma, kus asub sõidukis tulekustuti ja kuidas seda kasutada. Sõita tuleks ettevaatlikult, ja teada võimalikku tegutsemise plaani õnnetuse korral. Ennetavalt ärge kasutage autos ka lahtist tuld ning ärge jätke autot aku laadimisel järelevalveta.