Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

29. septembril kell 23.24 said päästjad väljakutse lauluväljakule, kus teataja sõnul oli laulukaare all treppide juures näha leeke. Päästjad tuvastasid saabudes, et treppide juures oli põletatud prahti ning hoolimata sellest, et seda oli püütud ka kustutada, aitasid päästjad põlengu lõplikult likvideerida. Kohapeal oli ka inimene, kes oli lõkke kustutamise käigus saanud mõningaid põletushaavu ning kiirabi toimetas ta Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Laulukaar sai tules kahjustada ligi 3x6 meetri ulatuses. Põlengu tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

29. septembril kell 15.55 teatati, et Luunja alevikus Pargi tänaval on mansardkorrusega elumajas suits. Tulekahju avastas naabruses elav inimene, kes püüdis majja siseneda, kuid ust talle ei avatud. Suitsusukeldumise varustuses päästjad sisenesid kannatanu otsimiseks ja kustutustöödeks tuld täis majja, kust seitsmeminutilise otsimise järel leidsid mehe. Päästjad tõid kannatanu välja, kuid kiirabi tunnistas ta hukkunuks. Tulekahju kustutati lõplikult paari tunniga. Põlengus sai suuri tulekahjustusi kogu maja esimene korrus. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada hooletu suitsetamine.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. septembril kell 19.53 teatati tulekahjust Narva linnas Rüütli tänaval, kus mahajäetud hoone 2. korrusel põles tuba. Tulekahju kustutati kell 21.25, tekkepõhjused on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

29. septembril kell 19.43 teatati häirekeskusele tulekahjust Märjamaa vallas Sipa külas asuvas kuivatis. Kuivati punkris oli 20 tonni põlduba, mille kuivatamine oli tulekahju ajaks juba lõpetatud. Punkri väliskülg kuumenes ja süütas kolmanda korruse puitpõranda. Päästjad pumpasid oad punkrist välja ning likvideerisid tulekahju kell 20.37.