Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-5. oktoober

Põhja päästekeskus

Harjumaa

3. oktoobril kell 15.30 sai häirekeskus teate põlengust Haabneeme alevikus. Päästjad tuvastasid saabudes, et leekides oli mahajäetud puukuur ning selle kõrval asuv kuusehekk. Tulekahju kustutati kell 16.48 ning lähedal asunud eluhooned ega inimesed põlengus kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

3. oktoobril kell 16.59 põles Kuusalu vallas Pedaspea külas elumajaga kokku ehitatud saunamaja vahelagi. Päästjad kustutasid tulekahju kella 18 paiku ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

4. oktoobril kell 21.07 said päästjad väljakutse Saue valda Valingule, kus elumajade vahetus läheduses põles lahtise leegiga puukuur. Tulekahju kustutati kella 22.39 paiku ning inimesed ega kõrvalhooned selles kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõevamaa

3. oktoobril kell 9.41 teatati, et Jõgeval Tartu mnt on korteris elektrijuhtmete põlemise lõhn. Päästjad selgitasid, et kärssama olid hakanud vask- ja alumiiniumjuhtmete ühenduskohad. Tuleoht kõrvaldati. Päästjad manitsesid elanikke ja selgitasid, et eri materjalist juhtmeid ei tohi ise ilma spetsiaalsete ühendusteta kokku ühendada. Selle tagajärjeks on juhtmete kuumenemine ja süttimine. Elanikele anti juhis kutsuda tööde tegemiseks elektrik.

4. oktoobril kella 15.13 ajal eemaldasid päästjad Jõgeva vallas Leedi külas teelt murdunud ja sõidusuunad sulgenud puu.

Tartumaa

3. oktoobril kell 10.37 teatati, et Tartu vallas Soitsjärve külas põleb elumaja. Päästjate saabudes oli katus juba sisse kukkunud ning leegid ulatusid akendest ja ustest välja. Tulekahju avastas möödasõitja, kes maja välisukse juurest vanemaealise mehe välja tõmbas ja tema juuksed kustutas. Kannatanu anti üle kiirabile. Päästjad leidsid kustutustööde käigus maja esikust tuhaämbri, millega esialgu põlengu süttimist seostatakse. 

4. oktoobril kell 15.39 teatati, et Tartus F. R. Kreuzwaldi tänaval asuvas kortermajas 6-aastase poisi käsi trepikäsipuu ja seina vahele kinni. Päästjad eemaldasid mutrivõtme abil käsipuu ja poiss pääses vabadusse. Käsipuu paigaldati tagasi.

Valgamaa

3. oktoobril kella 20.21 ajal põles Valgas Sepa tänaval metallist prügikonteineri sisu, mille päästjad ämbri veega kustutasid.

Viljandimaa

3. oktoobril kella 17.44 ajal põles Viljandi vallas Tusti külas ühekorruselises elumajas kipsplaadi taga vahelagi ja -sein, mille päästjad kiirelt kustutasid. Esialgselt seostatakse tulekahju süttimist rikkega elektrijuhtmetes.

4. oktoobril kella 16.29 ajal andis suitsuandur märku toidukõrbemisest Viljandis J. Laidoneri platsil asuvas kortermajas. Päästjad tagasid tuleohutuse ja tuulutasid ruumid. Ruumides olnud naise tervist kontrollis kiirabi kohapeal.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. oktoobril kell 19.34 tuli teade, et Narva linnas Rüütli tänaval põleb mahajäetud hoone esimesel korrusel lahtise leegiga ruum. Tulekahju kustutati kell 20.05. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

2. oktoobril kell 10.26 said päästjad väljakutse Vinni valda Viru-Kabala külla Kabala jaama, kus põles veduri dünaamiline pidur. Põleng lokaliseeriti kell 11.10, kustutati kell 11.16. Keegi kannatada ei saanud.

Ida-Eesti pommigrupp

2.-4. oktoobrini tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Mustanina küla lähedalt metsast leitud 32 erinevat lõhkekeha ning Narva-Jõesuust Peeterristi külast ehitustöödel leitud mürsk.

Lääne päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.