Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

6. oktoobril kell 15.21 said päästjad teate põlengust Nõmmel, kus suitses mahajäetud hoone. Kustutustööde ajaks suleti ajutiselt Sanatooriumi tänava lõik Sihi ja Põllu tänavate vahelisel alal. Päästetöödega jõuti lõpusirgele kella 18.37 paiku, mil asuti otsima varjatud tulekoldeid ning lõplikult likvideeriti tulekahju kell 20.57. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

6. oktoobril kella 20.50 ajal jooksis Põlva vallas Vastse-Kuuste alevikus väikebussi ette põder, kes kokkupõrkes surmavaid vigastusi sai. Inimesed tõsisemalt viga ei saanud. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja aitasid avariilise bussi treilerile. Põdraga tegelesid edasi kohalikud jahimehed.

Tartumaa

6. oktoobril kella 12.11 ajal süttis Tartus Aleksandri tänaval asuva kortermaja korteri magamistoas pistik, kus olid kokku ühendatud vask- ja alumiiniumjuhtmed. Päästjad kontrollisid ohutust. Põleng kaugemale ei levinud. Kahjuks puudus korterist kohustuslik suitsuandur.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

6. oktoobril kell 14.57 said päästjad väljakutse Väike-Maarja valda Pikevere külla, kus metsas sattus laukasse lehm. Päästjad tõmbasid looma laukast välja köitega ja traktori abil.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

6. oktoobril kell 17.33 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas Rohu tänaval on viienda korruse korteris tööle rakendunud suitsuandur ning trepikojas levib kõrbehais. Kuna elanikku kodus ei olnud, sisenesid päästjad korterisse ning eemaldasid pliidilt sinna kõrbema jäänud toidu. Lisaks ventileeriti korter. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta mingil juhul järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Raplamaa

6. oktoobril kell 11.23 said päästjad teate liiklusõnnetusest Märjamaa alevis, kus kokku oli põrganud kaks sõiduautot. Päästjad andsid sõidukijuhid kiirabile tervisekontrolliks üle ning puhasasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

Saaremaa

6. oktoobril kell 11.14 vajati päästjate abi Mui külas, kus puu oli sõiduteele kukkunud ning sulgenud ühe sõidusuuna. Päästjad eemaldasid puu teelt.