Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

1. oktoobril kell 19.57 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinnasse Pelguranna tänavale, kus neljakordse korterelamu ühest korterist avastati gaasileke. Päästjad sulgesid saabudes koheselt gaasikraani ning tuvastasid mõõtmistööde käigus, et ohtu inimestele ei ole. Lisaks tegid nad korteriomanikule teavitustööd, et enne, kui kohal ei ole käinud tehnik, kes lekkiva kraani ära parandab, ei tohi seadet kasutada.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

2. oktoobril kella 7.41 ajal põles Põlva vallas Voorekülas heinahunnik (10x5 m), mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

1. oktoobril kella 17.35 ajal kustutasid päästjad Suure-Jaani linnas Pihlaka pst piirkonnas põlevad 10 heinarulli.

Lõuna-Eesti pommigrupp

1. oktoobril tegid demineerijad kahjutuks Viljandi maakonnas Mulgi vallas Univere külas kaevetöödel leitud 76 mm mürsu.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

1. oktoobril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud 134 erinevat lõhkeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

1.oktoobril kell 9.09 said päästjad väljakutse Järva valda Vahukülla. Metsas oli põlema süttinud puiduhakkur ja reka ning hakkehunnik. Autos olnud diisel ja õli põlesid auto all. Päästjad likvideerisid tulekahju ning tõkestasid mullavalliga kütteõlide edasikandumise metsa. Tulekahjus hävis reka täielikult, kustutustööd lõpetati kell 11.49. Süttimise põhjust hetkel teada ei ole.

Pärnumaa

1.oktoobril kell 19.54 teatati häirekeskusele tulekahjust Tori vallas Sindi linnas Kooli tänaval. Neljakordse kortermaja ühes korteris oli toidukõrbemine ning inimesi kodus polnud. Päästjad koos kohale saabunud politseiga avasid korteri ukse ning võtsid kõrbeva toidu pliidilt.

Saaremaa

1.oktoobril kell 12.01 teatati Häirekeskusele tulekahjust Saare maakonnas Kuressaares Luha tänaval asuvas autoremonditöökojas. Põles värvikambri ventilatsioon ja tuli oli levinud vahelae alla. Kahjustada sai ka remondis olev sõiduauto, mis oli enne päästjate saabumist hoonest välja lükatud ja pulberkustutiga kustutatud. Tulekahju likvideeriti kell 13.03.

1.oktoobril kell 19.18 said päästjad väljakutse Muhu valda Ridasi külla, kus oli põlema süttinud kulu. Eelmisel päeval põlenud lõkkeasemest kandusid sädemed kõrval asuvate roosodi hunnikute peale. Päästjate saabudes põles u. 900 ruutmeetri suurune ala. Tulekahju likvideeriti kell 20.35.