Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9. - 12. oktoober

Põhja päästekeskus

Harjumaa

9. oktoobril kell 22.39 sai häirekeskus kõne naiselt, kes teatas, et tema alkoholi tarvitanud abikaasa läks Viimsis aerupaadiga merele ning ta võib olla ohus. Abivajaja leidmiseks käivitati otsingud. Paat leiti tunni möödudes Rohuneeme kaldalt, kuid meest selle juurest mitte. Politseinikud ja päästjad jätkasid otsinguid nii merel kui ka maismaal. 10. oktoobri hommikul leiti kalda lähedalt merest mehe surnukeha. Surma üksikasjad selgitatab välja ekspertiis.

10. oktoobril kell 15.26 said päästjad väljakutse Viimsi valda, kus Haabneeme alevikus põles mahajäetud soojak. Tulekahju likvideeriti kell 15.50 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

10. oktoobril kell 15.50 said päästjad väljakutse Maardusse, kus põles lahtise leegiga sõiduauto. Tulekahju kustutati kella 17 paiku. Sõiduk hävis tules.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. oktoobril kella 10.15 ajal käisid päästjad Kuremaa alevikus Kaalumaja tänaval päästmas kaevu kukkunud kährikut. Kuiva kaevu kukkunud loom tõsteti silmusega päästeridva abil välja ja lasti vabaks.

Põlvamaa

10. oktoobril kella 18.21 ajal süttis Räpina vallas Süvahavva külas põlema sõiduauto Wolksvagen. Päästjate saabumise ajaks oli põlev sõiduk põllule lükatud. Sõiduk kustutati, kuid selle esiosa hävis täielikult. Esialgsetel andmetel põhjustas tulekahju toitesüsteemi rike.

11. oktoobri kell 14.05 teatati, et Räpina vallas Raigla külas Võhandu jõel süttis põlema kaater. Päästjate saabumise ajaks oli paadil olnud inimene politsei ja piirivalve kaatri abil juba kaldale jõudnud ja viga ei saanud. Päästjad kustutasid kaatri kella 15.19ks. Veesõiduk hävis tules.

Tartumaa

9. oktoobril kella 19.59 ajal põles Tartus Aianduse tänaval konteiner ehitusjäätmetega, mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

10. oktoobril kell 16.21 teatati, et Viljandis Posti tänaval lukustas üksi korteris olev laps ukse ja ema ei pääse tema juurde. Päästjad sisenesid läbi akna, leidsid eest magava lapse ja lasid ema tuppa.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. oktoobril kell 9.56 teatati Häirekeskusele tulekahjust Ida-Viru maakonnas Toila vallas Kukruse külas, kus põles Uikala prügila 10 x 10 meetri ulatuses ja kuni seitsme meetri sügavuselt. Kustutustööd lõpetati 10. oktoobril kella 12 ajal.

10. oktoobril kell 23.48 said päästjad väljakutse Narva linna Puuvilla tänavale. Mahajäetud territooriumil põles laadimisplatvormil asuv putka. 4x5 meetri suuruse majakese kustutustööd lõpetati kell 00.28. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

9.-11. oktoobril tehti kahjutuks Lääne-Viru maakonnast Rakvere vallast Lasila külast kaevetöödelt leitud käsigranaat.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

10. oktoobril said päästjad väljakutse Kuressaare linna Tallinna tänava kortermajja. Kolmekorruselise kortermaja ühes korteris oli jäänud toit pliidile kõrbema ning korter ja trepikoda olid suitsu täis. Suitsuandurit korteris ei olnud. Päästjad ventileerisid korteri ning trepikoja. Päästeamet tuletab meelde, et suitsuanduri paigaldamine on kohustuslik. Suitsuandur aitab avastada tulekahju selle varases staadiumis. Suitsuandurid tuleb paigaldada magamistubadesse ja väljapääsuteedele. Eriti oluline on suitsuandur magamistubades, sest õnnetused juhtuvad sageli just öösel. Väljapääsuteele paigaldatud suitsuandurid reageerivad ka teistes ruumides puhkenud tulekahjudele.