Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12. - 13. oktoober

Põhja päästekeskus

Suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa
12. oktoobril teatati, et Viljandis Reinu teel hakkas sõiduautol raadio juurest suitsu tulema. Päästjad eemaldasid rikkis juhtmestikuga raadio ja veendusid edasises tuleohutuses.

Võrumaa
12. oktoobril kella 15.53 ajal süttis Parksepa alevikus Kanariku tänaval järelevalveta jäetud lõkkest turbapinnas, mille päästjad veejoaga kustutasid.

Lõuna-Eesti pommigrupp
12. oktoobril tegid demineerijad kahjutuks Võrust Tartu tänaval asuva maja garaažist leitud kaks 200 grammist trotüülibriketti. Trotüüli garaažist leidnud elanik andis leiust ise teada, loovutas lõhkeaine vabatahtlikult ja seepärast karistada ei saanud. Leitud lõhkekehi ega aineid ei tohi ise käidelda, mis võrdub liigutamise ja kuhugi toimetamisega. Ohtlikust leiust tuleb viivitamatult teatada hädaabinumbril 112. Vabatahtlikult lõhkeaine või lahingumoona loovutajad karistada ei saa.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. oktoobril kell 11.08 said päästjad väljakutse Narva-Jõesuu linna Tõrvajõe külla Energeetiku AÜsse, kus põles lahtise leegiga kahekorruseline maja. Kustutustööd lõpetati kella 14.08ks. Kell 17.49 teatati häirekeskusele, et maja katus hakkas uuesti põlema. Kustutati kell 18.31.Keegi kannatada ei saanud, tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Majas puudus suitsuandur.

13. oktoobril kell 23.30 teatati, et Lüganuse vallas Püssi linnas Kalevi tänaval põleb lahtise leegiga puidust hoone. Sündmuskohal selgus, et tegemist on mahajäetud endise kauplusega. Tulekahju kustutati kell 1.50. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

12. oktoobril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Toila vallast Ontika külast põllutöödel leitud mürsk.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa
13. oktoobril kell 01.29 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Paikuse alevis Paide maanteel. Sõiduauto oli sõitnud vastu puud ning põlema süttinud. Päästjad aitasid hüdraulilisi töövahendeid kasutades autost välja kaks kannatanut, eemaldades kaasreisija poolsed uksed ja katuse. Kannatanud anti üle kiirabile üle. Kohalik elanik kustutas enne päästjate saabumist auto põleva esiosa.

Raplamaa
12. oktoobril kell 9.17 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Rapla vallas Hagudi külas. Autode kokkupõrke tulemusel oli tee autojuppe ja klaasikilde täis. Päästjad puhastasid tee ohutu liiklemise tagamiseks.

Saaremaa
12. oktoobril kell 21.23 teatati häirekeskusele tulekahjust Kuressaares Pikal tänaval. Päästjate saabudes põles eramaja kõrvalhoone, kus hoiti autorehve ja – istmeid, lahtise leegiga. Tulekahju suudeti likvideerida kell 22.45 ning päästa pool hoonest. Tulekahju tekkepõhjust hetkel teada ei ole, inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.