Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13. - 14. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

13. oktoobril kell 15.00 sai häirekeskus teate põlevast autost Laagna teel. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 15.23 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.
13. oktoobril kell 20.27 said päästjad väljakutse Piritale, kus Puhkekodu teel põles kaks garaaziboksi, milles ladustati vana mööblit. Tulekahju likvideeriti kell 21.53 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel. (pilt lisatud)

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

13. oktoobril kella 15.27 ajal põles Tartu vallas Voldi külas hiljuti põlenud kortermajas teise korruse vahelagi ja katus. Päästjad kustutasid põlengu ja sulgesid sissepääsud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Vingugaasiandur päästis elu!
13. oktoobril kell 23.29 teatati töötavast suitsuandurist Kohtla-Järvel Lasteaia tänaval. Päästjate saabudes selgus, et tööle rakendus vingugaasiandur ning majas oli kõrge vingugaasi näit. Majas olnud vanem naine evakueeriti ning anti tervise kontrollimiseks üle kiirabile. Ruumid ventileeriti. Perenaise sõnul sulges ta korstnasiibri liiga vara. Päästeamet tuletab meelde, et vingugaas tekib juhul, kui põlemiseks ei piisa hapnikku. Sellise olukorra põhjustab puudulik ventilatsioon või umbes korsten, mistõttu suitsugaasid ei välju korstna kaudu, vaid kogunevad ruumi, vähendades omakorda põlemiseks vajaliku hapniku hulka. Gaasiseadme suitsugaasid on lõhnatud ja värvitud, mistõttu ei ole inimesel võimalik tajuda kui gaasiseadmest suitsugaasid ja vingugaas tuppa levivad. Ka tavaline toidukõrbemine võib tekitada vingugaasi ja põhjustada mürgistuse. Igapäevaelus on sagedaseim vingugaasi tekitaja ikkagi liiga vara suletud ahjusiiber.
Iga korsten ja ventilatsioonisüsteem vajab regulaarset kontrolli ja hooldust. Oluline on jälgida, et seadme lõõrid ei oleks ummistunud. Suitsulõõre tuleb puhastada igal aastal. Korterelamu ja gaasiseadme korstnat tohib puhastada ainult kutsetunnistust omav korstnapühkija!

Ida-Eesti pommigrupp

13. oktoobril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Toila vallast Valaste külast põllutöödelt leitud 105 mm mürsk ja Narvast leitud 82 mm miinipildujamiin.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

13. oktoobril kell 18.09 said päästjad teate liiklusõnnetusest Pärnus Vana-Rääma tänaval. Kokku olid põrganud kaks sõiduautot. Päästjad eemaldasid ühel autol süttimisohu ning puhasasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

Raplamaa
13. oktoobri pealelõunal kell 17.45 said päästjad väljakutse Märjamaa valda Tiduvere külla. Lapsed mängisid kolmekesi silorullide vahel peitust ning mänguhoos vajus üks tüdrukutest sügavale rullide vahele, jäädes sinna lõksu. Kümneaastane sõbranna reageeris õnnetusele väga täiskasvanulikult. Ta ei hakanud kartma, vaid asus aitama hätta jäänud sõpra. Tal oli kaasas telefon, millega ta koheselt häirekeskuse numbrile helistas ning abi kutsus. Häirekeskusele suutis ta anda konkreetset, täpset ja kiiret infot kogu päästemeeskonna sõitmise aja ning tänu tema südikale tegutsemisele ja juhendamisele jõudis päästemeeskond kiiresti abivajajani. Vana-Vigala vabatahtlikud ning Märjamaa kutselised päästjad liigutasid silorullid eemale ning vabastasid tüdruku. Kiirabi kontrollis lapse tervisliku seisundi üle ning õnneks pääses laps õnnetusest vigastusteta.