Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14. - 15. oktoober

Põhja päästekeskus

Suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa
14. oktoobril kella 16.58 ajal voolas Tartus Staadioni tänaval auto Nissan Navara mootori rikke tagajärjel teele umbes neli liitrit õli. Päästjad katsid õliloigu absorbentainega.

Viljandimaa
15. oktoobril kella 00.29 ajal põles Mulgi vallas Pöögle külas põllu veeres haakeseadmega ratastraktor. Päästjad kustutasid põleva traktori, mis sai tõsiseid tulekahjustusi.

Ida päästekeskus

Suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa
14. oktoobril kell 8.58 said päästjad väljakutse Paide linnas Jaama tänaval juhtunud liiklusõnnetusele. Päästjad eemaldasid õnnetusse sattunud autodel süttimisohu.

Pärnumaa
14. oktoobril kell 8.27 teatas mööduja, et näeb Pärnus Siimu silla läheduses Sauga jões suurt õlilaiku. Päästjad alustasid reostuse kokku korjamise tegevustega. Kohale tulnud Keskkonnainspektsiooni inspektor tegi kohal kiirtesti ning tuvastas, et tegu ei olnud siiski naftareostusega, vaid vees olnud aine oli biolagunev ning kokku korjamist ei vajanud. Keskkonnainspektsioon tegeles sündmusega edasi.

14. oktoobril kell 22.02 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Libatse külla, kus korterelamu elektrikilbi juurest tuli põlemise lõhna, leeki ega suitsu näha ei olnud. Termokaameraga kontrollides oli harukarp soe ja karbis sees oli toimunud juhtmete ja ühenduste sulamine. Päästjad soovitasid kilbist voolu välja võtta ja ühendust võtta elektrikuga. Lisaks märkasid päästjad, et korteris oli laest alla võetud suitsuandur, mis uuesti lakke paigaldati. Päästeamet tuletab meelde, et töötava suitsuanduri olemasolu igas kodus on kohustuslik. Suitsuandur aitab avastada tulekahju selle varases staadiumis. Suitsuandurid tuleb paigaldada magamistubadesse ja väljapääsuteedele. Eriti oluline on suitsuandur magamistubades, sest õnnetused juhtuvad sageli just öösel. Väljapääsuteele paigaldatud suitsuandurid reageerivad ka teistes ruumides puhkenud tulekahjudele.