Ööpäeva operatiivinfo
Sündmuste info 16. - 19. oktoober
Põhja päästekeskus
Tallinn
17. oktoobril kell 5.32 said päästjad väljakutse Tallinna Sõpruse puiesteele, kus kortermaja esimese korruse korteris põles diivan. Selgus, et korteris maganud noormees ärkas suitsuanduri helisignaali peale ning hüppas välja esimese korruse aknast. Noormees kannatada ei saanud, kiirabi meedikud vaatasid ta üle ning andsid üle vanematele. Päästjad sisenesid korterisse läbi ukse ja läbi akna ning kustutasid tulekahju kell 6.12. Suure tõenäosusega sai tulekahju alguse diivani peal olnud arvutist ja selle laadijast.
Harjumaa
17. oktoobril kell 19.58 teatati, et Kuusalu vallas Kiiu alevikus põleb eramaja. Sündmuskohal selgus, et maja põleb suure leegiga ning inimesi sees ei ole. Päästjad kustutasid tulekahju kell 22.20, tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.
18. oktoobril kell 18.27 teatati, et Maardu linnas Salu tänaval põleb saun, mis on ühendatud elumajaga. Sündmuskohal selgus, et saunaruumis toimus põleng, tuli levis teisele korrusele. Põleng toimus peale sauna küttesüsteemi renoveerimist omaniku poolt. Õnneks inimesed kannatada ei saanud. Majas oli suitsuandur, mis ei olnud töökorras (tühi aku). Päästeamet tuletab meelde, et elusid päästab ainult töökorras suitsuandur! Suitsuandurite eluiga on olenevalt tootjast ja hinnast 3-10 aastat ning seejärel tema töövõime väheneb või kaob. Seega need inimesed, kes on oma koju suitsuanduri aastaid tagasi paigaldanud, peaksid üle vaatama, kas on vajalik ehk andur välja vahetada. Selleks, et olla anduri töökorras olekus kindel, tuleb see laest alla võtta ning kontrollida seadme tagaküljel olevat infot. Seal on kirjas suitsuanduri eluiga. Kui andur on aegunud või kui tagaküljel pole aegumise aega kirjas, tuleb seade kindlasti välja vahetada. Samuti paneme südamele, et küttesüsteemi paigaldamisel hoonesse tuleb järgida ehitusseaduses sätestatud korda. Enne kütteseadme ja korstna valikut konsulteerige kindlasti valdkonna spetsialistiga, kes aitab langetada õige otsuse ruumi soojavajadusest ning võimalikest lahendustest tulenevalt.
Põhja-Eesti Pommigrupp
16. oktoobril tehti kahjutuks Harju maakonnast Viimsi vallast Randvere külast leitud 100 mm mürsk, Miiduranna külast leitud 100 mm mürsk ja Tallinnast Kloostrimetsa teelt leitud kuus 81 mm miinipildujamiini.
Lõuna päästekeskus
Tartumaa
16. oktoobril kell 19.25 sai häirekeskus teate põlevast veesõidukist Luunja vallas Kabina külas. Põles paat, milles oli õnnetuse hetkel kaks inimest. Tuli sai alguse mootoriruumist ning peale paadi süttimist sõideti paat kaldasse, kus päästjad seda kustutama asusid. Meeskonnad teostasid kustutustöid kahelt paadilt. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.
Põlvamaa
17. oktoobril kell 5.45 teatati häirekeskusele, et suur haavapuu on langenud sõiduteele ning sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad eemaldasid arvatavasti kopra poolt langetatud haavapuu teelt.
Ida päästekeskus
Ida-Virumaa
17. oktoobril kell 8.42 teatati tulekahjust Ida-Viru maakonnas Jõhvi vallas Puru külas Jalaka tänaval, kus põles kahekorruseline suvila lahtise leegiga. Hoones viibinud kolm inimest pääsesid välja enne päästjate saabumist. Neist üks, põletushaavu saanud 36-aastane mees, toimetati Ida-Viru Keskhaiglasse. Kustutustööd lõpetati kell 11.12. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Majas oli suitsuandur, mis rakendus tööle.
Ida-Eesti pommigrupp
17. oktoobril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Sinimäe alevikust leitud 14 erinevat lõhkekeha ja Hundinurga külast leitud viis erinevat lõhkekeha.
18. oktoobril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Hundinurga külast leitud lennukipomm.
Lääne päästekeskus
Järvamaa
18. oktoobril kell 18.57 teatati Häirekeskusele tulekahjust Järva vallas Järva-Jaani alevis Kalda tänaval, kus eramus põles tuba ja tuli oli levinud pööningule. Majast enne päästjate saabumist välja saanud peremees toimetati Järvamaa haiglasse ning teiselt korruselt päästetud koer naabrite juurde hoiule. Elamu 1. ja 2. korrus said tugevaid suitsu- ja kuumakahjustusi ning hoone muutus elamiskõlbmatuks. Kustutustööd lõpetati kell 21.11. Tulekahju tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus. Elamus puudus suitsuandur, mis aitab avastada tulekahju selle varases staadiumis. Suitsuandurid tuleb paigaldada magamistubadesse ja väljapääsuteedele. Eriti oluline on suitsuandur magamistubades, sest õnnetused juhtuvad sageli just öösel. Väljapääsuteele paigaldatud suitsuandurid reageerivad ka teistes ruumides puhkenud tulekahjudele.
Läänemaa
17. oktoobril kell 12.23 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Üsse külla. Teataja andmetel oli kahekordse kortermaja trepikojas tunda põlemise vingu. Päästjad tuvastasid ühes korteris vingu sisse ajava ahju. Päästjad selgitasid perenaisele õigeid kütmise võtteid ning tuulutasid ära ka tema elamise.
Päästeamet tuletab meelde, et tuleohutuse tagamiseks tuleb hoiduda ülekütmisest ja kütteseadme siibrit ei tohi liiga vara sulgeda. Vara suletud siibri tõttu tuppa imbuv nähtamatu ja lõhnatu ülimürgine vingugaas on tappev ja seda saab avastada ainult vinguanduri abil. Suitsuandur vingugaasile ei reageeri.
Raplamaa
16. oktoobril kell 18.52 said päästjad väljakutse Märjamaa valda Haimre külla, kus sõiduteel olid reka purunenud rehvitükid, mis ohustasid liiklejaid. Kaks autot olid neist üle sõitnud, millest üks sai kahjustada ning edasi sõita enam ei saanud. Päästjad korjasid liiklust ohustavad rehvitükid maanteelt kokku. Kahjustada saanud auto omanik pöördus kindlustusseltsi poole.
Saaremaa
18. oktoober kell 12.03 teatati päästjatele, et Suur-Randvere külas Randvere teeristil on sõiduteel mitu ämbritäit lahtist killustikku ning üks roller on juba seal kukkunud. Päästjad pühkisid liiklejaid ohustanud lahtise killustiku teepervele, et tagada ohutut liiklemist.