Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. oktoober

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

19. oktoobril kell 19.33 said päästjad teate tulekahjust Kambja vallas Riiviku külas. Tõenäoliselt hooletu kütmise tõttu olid toas põlema süttinud ahju läheduses asunud voodi ja tugitool ning põrandapind. Elanik suutis leegid ise kustutada paari ämbritäie veega ning päästjad likvideerisid põlengu täielikult kell 20.15.

Valgamaa

19. oktoobril kell 19.09 teatati häirekeskusele tulekahjust Otepää vallas Risttee külas. Põles ühekordse elumaja katus lahtise leegiga terve katuse ulatuses. Hoones oli kolm inimest. Kaks inimest tulid hoonest iseseisvalt välja. Majja sisenenud suitsusukelduslüli aitas majast välja ka kolmanda inimese, vanema mehe, kellel oli liikumisega raskusi ning kes esialgu väljumisele vastu oli. Hoone katus hävis täielikult ning maja muutus elamiskõlbmatuks. Tulekahju likvideeriti kell 22.55. Tulekahju tekkepõhjuseid hetkel teada ei ole.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. oktoobril kell 13.39 said päästjad väljakutse Toila valda Konju külla Koidu AÜsse, kus põles maja katus. Päästjad kustutasid põlengu kell 14.46, inimesed kannatada ei saanud. Tulekahju oletatav tekkepõhjus on kamina kasutamine ja selle halb seisukord. Majas puudus suitsuandur.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

19. oktoobril kell 12.11 said päästjad väljakutse Häädemeeste valda Rannametsa külla Tallinna-Pärnu-Ikla maanteele. Puu oli kukkunud sõiduteele ning reka oli sellele otsa sõitnud. Õnneks pääses sõiduk suuremate vigastusteta ning sai sõitu jätkata. Päästjad eemaldasid puu teelt ning vabastasid maantee taas liikluseks.

Raplamaa

19. oktoobril kell 19.08 teatati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Konuvere külas sõitis liinibuss otsa põdrale. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud, põder kahjuks hukkus. Kokkupõrke tagajärjel kadus vool kogu bussist, esiklaas purunes ning mootor seiskus. Päästjad alustasid liikluse reguleerimisega, põdra teelt eemaldamisega ning aitasid bussijuhil bussi remontida. Inimesed võttis peale teine liinibuss ning viis sihtpunkti, põdraga tegelesid jahimehed edasi ning buss suutis liikuda ära omal jõul.

Saaremaa

19. oktoobril kell 10.43 teatati häirekeskusele tulekahjust Saikla küla puidutööstuses. Põlema oli süttinud katuse harjapleki alla kogunenud saepuru ning katusekonstruktsioonid. Inimesed evakueerusid hoonest ning keegi kannatada ei saanud. Päästjad avasid katusekonstruktsioone ning likvideerisid tulekahju kella 11.38ks. Tulekahju sai alguse saepuru kogumispunkrist lenduvast saepurust, mis aja jooksul harjapleki alla kogunenud oli. Tootmishoone kõrval olevast katlamajast lendunud säde sattus katuseharja alla ja süütas saepuru. Päästjad suutsid suurema tulekahju ära hoida, tuli tootmishoonesse ei levinud.