Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-26. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

23. oktoobril kell 18.52 said päästjad väljakutse Mustamäele Kiili tänavale, kus põles korter. Päästjate saabudes oli trepikoda suitsu täis, mistap alustasid päästjad koheselt suitsusukeldumiga. Põlenud korterist toodi välja kaks inimest, kes anti kontrolliks üle kiirabile. Selgus, et korteris põles prügi. Päästjad kontrollisid ka teisi kortereid, kuhu suits õnneks tunginud ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

26. oktoobril kella 6.17 ajal põles Tartus Kesk tänaval prügikonteiner, millest omakorda süttis kõrvalhoone uks. Tulekahju kustutati veerand tunniga.

Valgamaa

25. oktoobri kella 15.40ajal käisid päästjad Otepää vallas Restu külas kustutamas põlevat vanarehvidest ja muust prügist koosnevat hunnikut. Hunniku omanik väitis, et ei tea, kuidas see põlema läks.

Viljandimaa

23. oktoobril kella 21.44 ajal käisid Kõpu vabatahtlikud Viljandi vallas Matapera külas eemaldamas teelt murdunud liiklust takistavat puud.

Kella 21.47 ajal põles Põhja-Sakala vallas Suure-Jaani linnas Pärnu tänaval elaniketa maja. Päästjate saabudes ulatus leek katusest välja. Tulekolle leiti sisse kukkunud laega tagumisest toast. Põleng kustutati kella 22.13ks. Tulekahju tekkepõhjuse selgitamisega tegeleb politsei.

Kella 22.11 ajal süttis Viljandis Vahtra tänaval sõidu ajal Audi A6-e armatuur. Tulekahju kustutati mööda sõitnud bussi juhi abiga pulberkustutiga. Samuti eemaldasid inimesed enne päästjate saabumist edasise tuleohutuse tagamiseks akult juhtmed. Päästjad kontrollisid termokaameraga tuleohutust ning vedasid auto teelt eemale. Ilmselt põhjustas tulekahju elektrisüsteemi rike.

24. oktoobril kell 14.41 teatati, et Põhja-Sakala vallas Vastemõisa külas leiti püünisraudade vahele jäänud kass. Päästjad vabastasid looma ja andsid ta üle varjupaiga töötajatele.

Võrumaa

24. oktoobril kell 7.28 teatati, et Antsla vallas Haabsaare külas on teel murdnud puu, millele oli eelnevalt otsa sõitnud ka auto. Sõiduk tõsisemalt see viga ei saanud ning jätkas teed. Päästjad eemaldasid puu teelt.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

25. oktoobril kell 1.47 teatati, et Rakvere vallas Näpi alevikus Näpi teel põleb mahajäetud maja lahtise leegiga. Kohale saabudes alustasid päästjad kustutamise ning kõrvalhoone kaitsmisega. Hoone hävines täielikult, kõrvalhoone sai tugevaid suitsu- ja veekahjustusi. Tulekahju kustutati kella 3.18ks. Tekkepõhjus on selgitamisel. Inimesi hoonete sees ja läheduses ei olnud.

Ida-Eesti pommigrupp

23. oktoobril tehti kahjutuks Jõhvi linnast Hariduse tänavalt leitud 105 mm mürsk.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

23. oktoobril kell 19.47 said päästjad teate tulekahjust Imavere külas asuvas pelletitehases, kus põlema oli süttinud punkris olnud saepuru. Päästjad kustutasid tulekahju kell 21.04.

24. oktoobril kell 23.00 teatati Häirekeskusele tulekahjust Järva vallas Päinurme külas, kus kahekorruselise kortermaja esimese korruse korteris põles köök ning suits oli levinud teistesse eluruumidesse ja ülemistesse korteritesse. Korterist välja toodud 54-aastane liikumisraskustega mees toimetati haiglasse. Esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse pliidi ette ladustatud põlevmaterjalist, mis põlema süttis. Korter sai tugevaid suitsukahjustusi. Kustutustööd lõpetati kell 23.59. 

Läänemaa

23. oktoobril kell 13.20 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Höbringi külla, kus puu oli kukkunud sõiduteele ning takistas sealset liiklust. Päästjad eemaldasid puu teelt.

Pärnumaa

25. oktoobril kell 00.33 teatati häirekeskusele tulekahjust Tori vallas Sindi linnas Suve tänaval. Põlema oli süttinud saun. Päästjate saabumisel põles saun mõõtmetega 5x10 meetrit lausleegiga ning see hävines 80% ulatuses. Sauna põlemine sai tõenäoliselt alguse leiliruumist, mida oli samal õhtul köetud. Tulekahju likvideeriti kell 02.08.