Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

26. oktoobril kell 08.10 said päästjad väljakutse Mustamäele, kus Akadeemia teel asuva viiekordse elumaja ühes trepikojas töötas suitsuandur, mis osutas neljandal korrusel asuvale korterile. Ukse taga oli tunda toidukõrbemise lõhna ning kuna kedagi kodus ei olnud, sisenesid päästjad korterisse tuulutusasendis olnud akna kaudu. Oht eemaldati, korter tuulutati, kuid anduri tööd taastada ei olnud võimalik ning see töötas lakkamatult edasi. Kohale kutsuti hooldustehnikud, kes anduri probleemiga edasi tegelesid.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

26. oktoobril kella 17.56 ajal lõhkes Kanepi vallas Soodoma külas veoautol rehv, mille tõttu auto hakkas vibama ning palgikoormaga haagis läks ümber. Päästjad aitasid haagise ratastele ning juhil rehvi vahetada. Viga said veel kolme sõiduauto rehvid ja veljed, mis teel olevatele takistuste vastu sõitsid. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. oktoobril kell 15.18 said päästjad väljakutse Narva linna Mõisa tänavale, kus kortermaja korteris oli tunda kõrbehaisu. Selgus, et korteris elav vanem naine oli toas kukkunud ega saanud ust lahti teha. Päästjad sisenesid tuppa akna kaudu ning avastasid, et pliidil kõrbes toit. Korteris puudus suitsuandur. Päästjad tuulutasid ruume, kiirabi vaatas naisterahva üle.

26. oktoobril kell 15.56 teatati, et Narva linnas Kangelaste prospektil kortermaja korteris on tunda toidukõrbemise lõhna ning keegi ust ei ava. Selgus, ei omanik läks korterist välja ja unustas toidu pliidile. Korteriühistu esimees helistas omanikule ja kutsus ta kohale. Päästjad tegid selgitustööd. Korteris oli töökorras suitsuandur, tänu sellele avastasid naabrid toidukõrbemise kiiresti.

26. oktoobril kell 21.36 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna, kus kortermaja korteris kõrbes toit. Selgus, et korteris puudus suitsuandur. Päästjad tuulutasid ruume ning tegid selgitustööd.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

26. oktoobril kella 10.10 ajal toimetati Rapla maakonnast Rapla vallast Vaopere külast ahiküttega elumajast siibri liiga varajase sulgemise tõttu vingumürgituse saanud naine ja tema kuus last haiglasse. Hoones puudusid nii suitsu- kui ka vingugaasiandur.