Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. oktoober

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

28. oktoobril kella 17.49 ajal juhtus liiklusõnnetus karu ja kahe sõiduauto vahel. Teed ületanud karu sai löögi ühelt autolt, mille tagajärjel paiskus vastu sõitva sõiduki otsa. Karu hukkus kokkupõrkes. Inimesed viga ei saanud. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu ja eemaldasid teelt purunenud detailid.

Viljandimaa

28. oktoobril kell 20.03 teatati häirekeskusele, et Viljandi linnas Kase tänaval põleb elumaja. Päästjate saabudes ulatusid ridaelamu ühe boksi katusest leegid välja ja tuli oli levinud terves hoones. Saadi info, et põlevas hoones võib olla kaks inimest. Päästjad alustasid kohe hoonest kannatanute otsimist. Esimene inimene toodi välja kuue minutiga, seejärel leiti ka teine inimene. Kahjuks ei õnnestunud kummagi elu päästa. Tulekahjus hukkus vanemaealine mees ja naine. Põlengu levik piirati kella 23.03 ajal, kustutustööd lõpetati kell 2.44. Esialgsetel andmetel võis tulekahju põhjustada elektriseadme või -juhtmestiku rike.

Võrumaa

28. oktoobril kella 15.14 ajal põles Võru vallas Mäessaare külas lausleegis metsatraktor Harvester. Päästetöid raskendas keeruline ligipääs põlevale sõidukile. Tulekahju kustutati kella 16.26ks.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

29. oktoobril kell 03.39 said päästjad väljakutse Rakverre, kus Koidu tänaval oli eluruumis keset ööd hakanud tööle suitsuandur. Päästjad tuvastasid saabudes, et tegemist oli suitsuanduri rikkega ning paigaldasid vigase anduri asemele uue.

Ida-Eesti pommigrupp

28. oktoobril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Mustanina külast leitud 139 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

28. oktoobril kell 8.39 teatati häirekeskusele, et Paide linnas Kirisaare külas põleb sõiduauto. Teatajaks oli autojuht, kes viibis sõidukis üksi. Sõidu ajal tekkinud tulekahju põhjust teataja öelda ei osanud. Päästjate saabudes põles sõiduauto Ford lahtise leegiga ning see kustutati kella 8.59ks.

Pärnumaa

28. oktoobril kell 18.53 saabus Häirekeskusele teade, et Saarde vallas Saarde külas Kalda teel tuleb kortermaja esimeselt korruselt suitsu ning suitsuandur on läinud häiresse. Lisaks saadi info, et korteris võib sees olla inimene. Kohale saabunud päästjad asusid koheselt otsima võimalikku kannatanut. Suitsusukelduslüli leidis joobes mehe elutoas magamas. Päästjad tõid kannatanu välja ning andsid kiirabile tervise kontrollimiseks üle, õnneks mees haiglaravi ei vajanud. Päästjad likvideerisid tulekahju ning ventileerisid ruumid kella 19.27ks. Tulekahju oli alguse saanud küdeva pliidi peale jäetud saabastest, mis kuumenedes süttisid.

Raplamaa

28. oktoobril kell 17.12 teatati häirekeskusele, et Kehtna vallas Põllu külas on sõiduautole põder ette hüpanud ning nii inimene kui ka auto on saanud vigastada. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu ning tõmbasid nii auto teelt. Hukkunud loomaga tegelesid edasi jahimehed. Kiirabi toimetas autojuhi tervise kontrollimiseks haiglasse.