Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

29. oktoobril kell 11.38 sai häirekeskus teate, et Paljassaares Revali merekoolis on basseinivette lekkinud ohtlikus koguses kloori. Basseinist evakueeriti 25 inimest, kiirabi vaatas nad üle ning kaks inimest toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Päästjad teostasid kohapeal mõõtmised, mille tulemusena selgus, et õhus kloori ei olnud ning sulgesid ohutuse huvides kõik uksed. Kella kahe paiku teostasid päästjad koostöös basseini hooldustehnikuga torude loputuse ning tuulutasid ruumid. Kell 14.31 näitasid päästjate poolt teostatud uued mõõtmistulemused, et vesi on ohutu. Millest kloorileke alguse sai, ei ole teada.

Harjumaa

30. oktoobril kell 07.15 said päästjad väljakutse Laagrisse, kus Vanasilla tänaval põles õues asuv elektrikapp. Põleng kustutati ning keegi selles kannatada ei saanud. Sündmusega tegelevad edasi elektrikud.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

29. oktoobril kell 14.38 käisid päästjad Viljandis Vene tänaval kustutamas süttinud prügikonteinerit.

Võrumaa

29. oktoobril kell 15.24 teatati, et Setomaa vallas Nedsaja külas põleb elumaja ja leegid ulatuvad juba katuse alt välja. Päästjate saabudes olid kõik ruumid tuld täis. Õnneks oli majas olnud vanemaealine mees ise välja pääsenud. Kannatanu sai peavarju Mikitamäel valla sotsiaalpinnal. Tulekahju kustutati kella 17.32ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

29. oktoobril kell 18.03 said päästjad väljakutse Tapale, kus Päikese tänaval põles lahtise leegiga saunamaja. Tugeva tuule tõttu oli põlengu levimise oht ka lähedal asunud eluhoonele ja kuurile ning tänavavalgustuspostile. Tulekahju likvideeriti kell 20.33 ning inimesed ega kõrvalhooned selles kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

Ida-Eesti pommigrupp

29. oktoobril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Auvere metsast leitud 178 erinevat lõhkekeha ning Soldina külast leitud 76 mm mürsk ja 82 mm miinipilduja miin.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

29. oktoobril kell 18.13 teatas mööduja häirekeskusele, et Pärnus Papiniidu tänava kortermaja ees põleb suur metallist nelja kaanega prügikonteiner. Põleng maju ega inimesi ei ohustanud. Päästjad kustutasid teadmata põhjusel põlema süttinud konteineri kolme minutiga.

Raplamaa

29. oktoobril kell 20.37 sai häirekeskuse teate tulekahjust Rapla vallas Purku külas. Teadmata põhjusel oli põlema süttinud puukuur ning lahtine leek ohustas kõrvalasuvat elumaja ja teisi kõrvalhooneid. Päästjad asusid kohale jõudes kaitsma koheselt teisi hooneid süttimise eest. Kuur, mille sees oli hinnanguliselt 10 ruumi puid hävis tules täielikult. Kustutustööd lõpetati kell 22.00. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.