Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30. oktoober kuni 2. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

30. oktoobril kell 13.05 said päästjad teate sõiduauto põlengust Lasnamäel Punasel tänaval. Esialgsetel andmetel oli auto omanik sõiduki remonttöid teostanud, kui see põlema süttis. Kahjuks ei suutnud ta ise tulekahju ohjata ning kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju kella veerand kolme paiku. Põlengus said kannatada nii auto, kui ka kõrval olnud garaaži välisuks ja sein. Sõidukiomanik ise põlengus kannatada ei saanud.

31. oktoobril kell 10.00 sai häirekeskus teate, et Männiku teel põleb lahtise leegiga sõiduauto. Päästjad märkasid saabudes, et lisaks autole tuleb musta suitsu ka kõrvalasuvast garaažist. Selgus, et garaažis põles prügi. Tulekahju kustutati kell 11.25 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

1. novembril kell 19.17 said päästjad väljakutse Nõmme teele, kus põles elumaja abihoone. Tulekahju likvideeriti ning esialgsetel andmetel sai see alguse tööriista akulaadijast. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Harjumaa

2. novembril kell 01.08 said päästjad väljakutse Keilasse, kus Veski tänaval põles tööstushoone. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 02.40 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel. Inimesed põlengus kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

30. oktoobril kella 19.20 ajal süttis Tabivere alevikus Nurme teel asuva töökoja elektrikilbi peakaitse. Inimesed kustutasid kilbi enne päästjate saabumist pulberkustutiga ja jäid ohutust valvama ning elektrikke ootama.
Kella 19.42 ajal hukkus Peipsiääre vallas Saburi külas kokkupõrkes Toyota Land Cruiseriga põder. Päästjad puhastasid tee segamatuks liikluseks. Hukkunud looma viisid ära jahimehed.

31. oktoobril kella 13.21 ajal põles Peipsiääre vallas Kokora külas alajaama sisenev kaabel. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala.

Kella 18.04 ajal süttis Tartus Kopli tänaval prügikonteineri sisu, mille päästjad kustutasid. Selgus, et prügi oli süttinud ühe poisi konteinerisse visatud pürotehnikast. Politseipatrull sai poisi kätte, toimetas ta koju ning vestles poisiga tõsiselt ohutuse teemadel.

1. novembril kell 1.23 teatati, et Tartus Anne tänaval on tunda gaasilõhna. Päästjad selgitasid, et ühe auto pagasnikus lekkis gaasiküttesüsteem. Sõiduki omanik tuli kohale, pagasnikusse ligi saanud päästjad sulgesid gaasiklapi ning leke peatus.

Valgamaa

1. novembril kell 12.40 teatati, et Otepääl Tehase tänaval põleb vineeritehase traforuum ja kuulda on pauke. Kohale saabunud päästjad ootasid elektrikelt kinnitust, et vool on väljas. Seejärel sisenesid suitsusukeldujad ruumi ja tulekolle kustutati veega. Päästjad jahutasid kuumenenud trafosid, millest terveks jäänud hiljem sisse lülitati.

Võrumaa

1. novembril kella 17.55 ajal süttis Võru vallas Osula külas sauna korstnalõõrist lagi. Omanik sai põlengule ise piiri peale. Päästjad kontrollisid tuleohutust.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. novembril kell 16.50 said päästjad väljakutse Narva linna Puškini tänavale, kus kolmekordses mahajäetud hoones põles tuba. Tulekahju likvideeriti kell 17.29 ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada. (pilt lisatud)

1. novembril kell 23.58 said päästjad väljakutse Narva-Jõesuu linna, kus Auga tänaval põles elumaja vahetus läheduses lahtise leegiga puidust saunahoone. Tulekahju likvideeriti kella poole ühe paiku öösel ning inimesed ega kõrvalhooned selles kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

Ida-Eesti pommigrupp

30. oktoobril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Auvere metsast leitud 220 erinevat lõhkekeha ning 1. novembril tehti kahjutuks Vasavere lähedalt leitud 1 mürsk ning 20 sütikut.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

31. oktoobril kell 9.16 sai häirekeskus teate Kohila alevist Jõe tänavalt, kus vineeritehases kadus tehnilise rikke tõttu katlas ventilatsioon ning toimus kontrollimatu põlemine katlas. Inimesed evakueeriti hoonest. Temperatuuri tõustes rakendus katlas sees automaatne kustutussüsteem, mis likvideeris põlengu. Päästemeeskond teostas läbi suitsuluukide tuulutuse ja katla ventilatsioon taastati.

31. oktoobril kell 18.38 teatati häirekeskusele, et Rapla linnas Tallinna maanteel asuvas hoones on tööle rakendunud tulekahjusignalisatsioon. Inimesed evakueeriti hoonest. Signalisatsiooni käivitas siseruumides toimunud tuleetendus. Õnneks tulekahjut ei olnud. Päästeamet juhib tähelepanu, et tule kasutamisel siseruumides peab olema eriti ettevaatlik ning silmas pidama kõiki ohutusnõudeid. Tuleetendusel kasutatavat inventari kasutades peab veenduma, et ruumid on piisavalt kõrged ja ohutud vastava ürituse läbi viimiseks.

01.novembril kell 18.18 teatas mööduja häirekeskusele, et Rapla vallas Tamsi külas põleb kaks järelevalveta jäetud lõket ning sädemed lendavad tuule tõttu laiali. Päästjad leidsid kaks lõket, milles oli oksi põletatud. Päästjad kustutasid lõkked ning selgitasid kohale tulnud omanikule, et tuld ei tohi jätta kunagi järelevalveta.