Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. november

Põhja päästekeskus

Harjumaa

3. novembril kell 01.10 said päästjad teate põlengust Saue vallas Maidla külas, kus eramaja hoovis terrassi kõrval oli tuld võtnud 10 ruutmeetri ulatuses prügi ning ehitusprahti. Päästjad kustutasid tulekahju kell 01.43 ning selles sai kannatada ka maja terrass. Inimesed põlengus kannatada ei saanud ning õnnetuse tekkepõhjus ei ole veel teada.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

2. novembril kella 13.05 ajal käisid päästjad Luunja vallas Kabina külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Inimesed kokkupõrkes tõsisemalt viga ei saanud. Põrutusi saanud naine viidi kontrolliks haiglasse. Päästjad tagasid tuleohutuse.

Kella 16.18 ajal teatati, et Tartus C. R. Jakobsoni tänaval asuva kortermaja korteris on suits. Päästjad selgitasid, et suits sattus tuppa äsja paigaldatud pliidi suitsulõõri vahelt. Halva tõmbe põhjuseks võis olla valesti paigaldatud pliit või hooldamata kütteseadmed. Omanik oli korstnapühkija juba kutsunud ja tema tulekuni lubas pliiti mitte kütta.

3. novembril kell 4.39 teatati, et Peipsiääre vallas Kasepää alevikus Lapinki tänaval põleb kahekorruseline elumaja. Päästjad leidsid saabudes eest täisleekides elumaja ja sauna. Hooned on tules praktiliselt hävinud. Inimesi majapidamises kohal ei olnud. Päästjad hoidsid ära tule leviku teistele kõrvalhoonetele ja läheduses asuva majapidamise hoonetele. Kustutustööd sündmuskohal veel käivad. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

2. novembril kell 15.46 said päästjad väljakutse Kohtla-Järvele Ahtmesse, kus Estonia puiestee kortermaja ühes korteris oli tulekahju. Päästjate saabudes oli suits levinud juba ka trepikotta ning samaaegselt tule kustutamisega asuti koheselt korterist välja aitama seal elavat inimest. Päästjad andsid korteri köögist välja toodud elaniku tervisekontrolliks üle kiirabile ning likvideerisid tulekahju ja tuulutasid ruumid kella poole viie paiku. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel. Korteris puudus suitsuandur.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad kahel korral Lääne-Nigula vallas eemaldamas tugeva tuule tõttu teele langenud puid. Puud takistasid liiklust Nõva ja Höbringi külas. Päästjad eemaldasid puud teelt.