Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. november

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

5. novembril kella 10.15 ajal teatati, et Tõrva vallas Taagepera külas põleb katlamaja. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et põleb eraldisesiva katlamaja pööningu keskosa. Tulekoldele ligipääsuks pidid päästjad katusesse lõikama augu. Tulekahju kustutati kella 12.20ks. Esialgsetel andmetel võib põlengu tekkepõhjus olla seotud varem tehtud metallilõiketöödega. Täpsemalt selgitavad asjaolusid menetlusinspektorid.

Kella 11.45 ajal käisid päästjad Otepää vallas Kibena külas eemaldamas teelt kahte murdunud puud, mis olid liikluse sulgenud.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

5. novembril kell 21.10 vajati päästjaid appi Järva valda Koeru alevikku Pärna puiesteel asuvasse majja. Pererahvas oli ahju kütnud ning siibri liiga vara sulgenud, mistõttu imbus tuppa suitsu ja vingugaasi. Päästjad selgitasid pererahvale, et ohutuse tagamiseks tuleb kütta alati väga teadlikult – hoiduda tuleb üle kütmisest ning kütteseadme siiber tuleb sulgeda alles siis, kui kõik on täielikult ära põlenud. Vara suletud siibri tõttu tuppa imbuv nähtamatu ja lõhnatu, kuid ülimürgine vingugaas on tappev ja seda saab avastada ainult vingugaasianduri abil. Suitsuandur vingugaasile ei reageeri. Kiirabi kontrollis inimeste tervise üle, keegi vigastada ei saanud.

Pärnumaa

5. novembril kell 17.28 sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Pärnu linnas Rohelisel tänaval. Kahe auto kokkupõrke tõttu oli tee kilde täis ning lekkis masinavedelikke. Päästjad puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

5. novembril kell 21.42 said päästjad väljakutse Kihnu valda Lemsi külla, kus elumajas toimus korstnapõleng. Päästjate saabudes tuli korstnast sädemeid ja põles tahm soojamüüri ja korstna vahelises slepes ning korstna alumises osas. Päästjad kustutasid pulberkustuteid kasutades põlengu. Hoones puudus töökorras suitsuandur ja kütteseadmel korstnapühkija akt.