Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-9. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

6. novembril kell 19.45 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Liikuri tänaval oli üheksakordse elumaja trepikojas tunda tugevat põlemise lõhna. Omanik avas ise päästjatele ukse ning korterisse sisenedes oli see täis suitsuvinet. Päästjad avastasid köögist toidukõrbemise ning lisaks leidsid nad kõrvaltoast põlemistunnustega padja, mis oli küll õnneks ise kustunud. Ilmselt sai põlemine alguse seinariiulil asuvast viirukist ning sellelt kukkunud tuhast. Korter tuulutati ning elanik instrueeriti edasise ohutuse osas. Korteris puudus suitsuandur.

6. novembril kell 23.58 said päästjad väljakutse Tööstuse tänavale, kus neljakordse elumaja ühes korteris oli toidukõrbemine. Päästjad sisenesid korterisse ning leidsid sealt eest ilmselgete joobetunnustega vanema naisterahva, kes oli sööki tehes magama jäänud. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning kiirabi teostas korteriomanikule tervisekontrolli.

Toidukõrbemisega seotud väljakutse said päästjad ka 8. novembril kell 12.02 Saue linna, kus Tule tänaval asuva kortermaja ühes korteris oli tööle hakanud suitsuandur. Päästjad tuvastasid saabudes pliidil kõrbeva toidu ning magava elaniku. Ohtlik olukord likvideeriti ning omanik kiirabi ei vajanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

6. novembril kella 15.11 ajal teatati häirekeskusele, et Mustvee linna sadamas vajus auto, mille haagisel paat, järve. Samas kohas tööd teinud kopa abiga tõmmati haagisega auto veest välja. Inimesi õnnetuse ajal autos ei olnud. Vajumise põhjuseks oli korralikult rakendamata käsipidur.

Kella 21.35 ajal põletati Põltsamaa linnas Saare tänaval lõkkes ehitusjäätmeid ning mööblit ja lõkkest lendavad sädemed ohustasid maja. Päästjad kustutasid keskkonda saastava prügilõkke ja selgitasid elanikele, et lõkkes tohib põletada ainult immutamata ja töötlemata puitu.

Tartumaa

6. novembril kella 22.46 ajal teatas automaatne tulekahjualarm tulekahjuohust Elva Gümnaasiumis. Päästjad selgitasid, et suitsema oli hakanud liiga kauaks mikrolaine ahju unustatud popcorm. Õpilased olid korralikult välja evakueerunud. Tuleoht kõrvaldati ja ruumid tuulutati.

7. novembril kella 11.26 ajal põles Kastre vallas Kaagvere külas mahamurdunud kuusepuu, mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

7. novembril kella 5.42 ajal põles Viljandis Reinu teel korteris prügikast. Suitsusukeldumise varustuses päästjad aitasid kahest suitsusest korterist välja kaks ohtu sattunud inimest. Üks nendest toimetati tervise kontrolliks haiglasse. Põlev prügikast kustutati käsikustutiga. Kahjuks puudus põlenud korterist suitsuandur, mis oleks põlengust varem märku andnud.

Võrumaa

6. novembril kella 18.00 ajal teatati, et Võru vallas Mäeküla külas on teel penoplasti plaadid. Päästjad korjasid plaadid kokku ja välja ilmus ka plaatide omanik, kelle auto koormast need sinna olid lennanud. Õnnetuste vältimiseks tuleb koorem alati korralikult kinnitada.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. novembril kell 15.06 said päästjad väljakutse Narva linna, kus Tallinna maanteel asuva viiekordse elumaja ühest korterist imbus trepikotta suitsu. Päästjad leidsid saabudes eest suitsu täis korteri ning teises toas magava elaniku. Esialgsetel andmetel sai ohtlik olukord alguse tööle jäetud ahjust. Ohtlik olukord likvideeriti ning ruumid tuulutati. Kiirabi teostas elanikule tervisekontrolli. Korteris puudus suitsuandur.

7. novembril kell 15.47 said päästjad taaskord väljakutse Narva linna, kus Haigla tänaval asuva kahekordse elumaja ühes korteris toimus tulekahju. Päästjad tuvastasid saabudes, et põlema oli süttinud elutoas asuv diivan. Tulekahju kustutati kell 16.01 ning kiirabi teostas elanikule tervisekontrolli. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Korteris puudus suitsuandur.

7. novembril kell 17.39 sai häirekeskus teate, et Alutaguse vallas Katase külas põleb teiste elumajade vahetus läheduses kahekordse puidust elumaja saunaosa. Tulekahju likvideeriti kell 20.34 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

7. novembril kell 14.53 said päästjad väljakutse Väike-Maarjasse, kus Vao külas asuva viljakuivati juures põlesid ladustatud viljajäätmed. Tööle saabunud kopajuht püüdis põlengut küll ise kustutada, kuid sai kiiresti aru, et ta vajab ka päästjate abi. Päästjad tuvastasid saabudes, et ligi tuhat tonni ladustatud viljajäätmeid oli seest kuumenenud ning iga hetk võis tekkida uus isesüttimine. Põleng ning oht edasisele süttimisele likvideeriti kell 16.09.

Ida-Eesti pommigrupp

7. novembril tehti kahjutuks Narva linnast ning Valaste külast leitud 105 mm mürsud ning Narva-Jõesuust Hundinurga külast leitud neli erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

6. novembril kell 19.00 said päästjad väljakutse Audru alevikus Pärna alleel asuvasse korterelamusse. Päästjate saabudes oli halvas seisukorras ja pragusid täis kaminas tuli ja tuba suitsu täis. Päästjad kustutasid koheselt kaminas olnud tule ning keelasid inimesel seda edaspidi tuleohutuse tagamiseks kütta, kuni korstnapühkija on käinud ja kamina seisukorra üle vaadanud.

Raplamaa

7. novembril kell 12.35 said päästjad teate suurest lõkkest Kohila vallas Aespa alevikus. Tagametsa teel oli tehtud suur lõke milles põletati oksi ja ehitusjäätmeid. Päästjad kustutasid lõkke ning tegid inimesele selgitustööd lõkke tegemise nõuete kohta.