Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. novembril kell 11.54 said päästjad väljakutse Telliskivi tänavale, kus põles kolmekordse elumaja korteri esikulagi. Päästjad leidsid eest paksu suitsu täis trepikoja ja korteri. Esmalt aitasid nad korterist välja  elaniku ning andsid ta tervisekontrolliks üle kiirabile. Tulekahju likvideeriti kell 13.02. Trepikojad ja korter tuulutati ning kiirabile anti tervisekontrolliks üle veel kaks majaelanikku. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

10. novembril kella 1.46 ajal põles Peipsiääre vallas Metsakivi külas kraavis sõiduauto Audi. Päästjad kustutasid tulekahju. Inimesi auto juurest ei leitud. Autovrakk toimetati politsei otsusega treileril tasulisse parklasse.
Kella 7.40 ajal süütas purunenud elektrikaabel Elva vallas Kurelaane külas märja heina. Liinist lülitati vool välja ja põleng sumbus ise. Rikke kõrvaldamine jäi elektrikute ülesandeks.

Viljandimaa

9. novembril kell 17.59 andis automaatne tulekahjualarm märku põlengust Suure-Jaani linnas Ruusi teel asuvas ettevõttes. Päästjad selgitasid, et höövelmasina tolmu- ja puidujäätmete ärastustoru ummistumisel oli süttinud saepuru. Saepuru võeti pingist välja ja kaugemale põleng ei levinud.

Võrumaa

9. novembril kella 10.46 ajal käisid päästjad Rõuge vallas Vastse-Roosa külas eemaldamas sõiduteelt murdunud ja liikluse sulgenud puud. Puu tüve oli läbi närinud kobras.

Kella 11.08 ajal andis automaatne tulekahjualarm märku tulekahjust Võrus Tallinna maanteel asuvas ettevõttes. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et süttinud oli õmblusmasin, mille töötajad olid juba kustutanud. Ruumid tuulutati.

Kella 13.38 ajal käisid päästjad Võrus Kose teel kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus andsid ühele kannatanule kiirabi tulekuni esmaabi. Kiirabi viis haiglasse ühes autos olnud kaks kannatanut.

Kell 14.39 teatati, et Võrus F. R. Kreutzwaldi tänaval varises kokku tellistest sein. Viga sai lähedusse pargitud sõiduauto Citröen esiosa. Päästjad korjasid teelt kivid ära ja märgistasid ohuala lindiga. Juhtumist teavitati linnavalitsust.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. novembril kell 20.51 said päästjad väljakutse Kiviõli linna, kus Võidu tänaval asuva viiekordse kortermaja ühest korterist tuli suitsu. Päästjad sisenesid korterisse ning leidsid eest esikus suitsetava ning joobetunnustega naisterahva, kes muuhulgas oli kööki gaasipliidile unustanud ka kõrbeva toidu. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning korterielanik anti üle politseile.

10. novembril kell 04.50 said päästjad väljakutse Kohtla-Järvele, kus Endla tänaval asuva viiekordse elumaja ühes korteris põles köök. Päästjad tõid saabudes köögist välja keskealise meesterahva surnukeha ning andsid selle üle kiirabile. Tulekahju lokaliseeriti kella poole kuue paiku hommikul ning esialgsetel andmetel sai see alguse hooletust suitsetamisest.

Lääne-Virumaa

9. novembril kell 16.55 said päästjad väljakutse Kundasse, kus Kasemäe tänaval asuva viiekordse elumaja ühes korteris töötas suitsuandur ning oli tunda kärsahaisu. Omanik ise ust ei avanud, mistõttu avasid päästjad ukse ise ning leidsid eest tulekahju magamistoas. Esialgsetel andmetel hooletust suitsetamisest alguse saanud põleng oli süüdanud teki, padja ja põrandavaiba. Joobetunnustega korterielanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Tulekahju kustutati kella veerand kuue paiku.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

9.novembril kell 15.36 teatati häirekeskusele, et Saarde vallas Saarde külas on kortermajas häiresse läinud suitsuandur ning tunda on vingulõhna. Päästjad tuvastasid korteris gaasipliidile kõrbema jäänud toidu ning magava korteriomaniku. Päästjad võtsid kõrbeva toidu pliidilt ning ventileerisid toad.

Saaremaa

9. novembril kell 19.42 said päästjad teate, et Nõmpa külas metsateel, on põlema süttinud sõiduauto. Päästjate saabudes põles sõiduauto Renault lausleegiga ning plahvatanud oli bensiinipaak. Autos kedagi ei olnud ning keegi kannatada ei saanud. Põleng sai alguse auto tehnilise rikke tõttu. Päästjad kustutasid auto ning osaliselt põlema süttinud pinnase.