Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. november

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

10. novembril kell 12.52 teatati, et Peipsiääre vallas Vara külas süttis kortermajas elektrikilp. Elanikud summutasid leegid märja lapiga. Õnneks lülitus elekter kaitsmete rakendumisel välja ja keegi viga ei saanud. Veega elektriseadmeid kustutada on äärmiselt ohtlik, sest vesi on hea elektrijuht ning inimene võib saada elektrilöögi. Elektriseadmete kustutamiseks sobib süsihappegaasikustuti või pulberkustuti.

Kella 17.58 ajal põlesid Tartus Muuseumi tee piirkonnas 15 ruutmeetrisel alal vanad rehvid ja muu praht. Päästjad kustutasid põlengu ligi tunni ajaga.

Lõuna-Eesti pommigrupp

10. novembril tegid päästeameti demineerijad kahjutuks:

  • Võru maakonnast Võru vallast Juba küla lähedalt metsast leitud kuus mürsku;
  • Valga maakonnast Tõrva vallast Möldre küla lähedalt metsast leitud käsigranaadi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. novembril kell 10.16 said päästjad väljakutse Narva linna, kus Kangelaste prospektil asuva elumaja trepikojas oli tunda suitsulõhna. Päästjate saabudes oli trepikoda suitsu täis ning tuvastati, et ühes korteris oli kõrbema läinud toit. Korteri elanik oli toitu valmistades vahepeal poodi läinud ning söögi pliidile unustanud. Päästjad tuulutasid korteri ning trepikoja ja nõustasid korteris elavat vanemat naisterahvast edasise ohutuse huvides. Korteris puudus ka suitsuandur.

Ida-Eesti pommigrupp

10. novembril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Kudruküla kandist leitud 82 mm miinipildujamiin.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

10. novembril kell 11.31 teatati häirekeskusele, et Kohila vallas Hageri külas on hätta sattunud metsloom. Kohale sõitnud päästjad leidsid heina sisse kasvanud okastraadi sisse lõksu jäänud põdravasika. Päästjad vabastasid loomakese traadist. Põdravasikas sai väikeseid kriimustusi, kuid läks oma teed.