Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

12. novembril kell 14.29 said päästjad väljakutse Lasnamäele Kivila tänavale, kus põles üheksakordse maja seitsmendal korrusel asuv korter. Päästjad tõid põlevast korterist välja vanema naisterahva ning andsid ta üle kiirabile. Elustamine kahjuks tulemusi ei andnud ning isik suri. Päästjad likvideerisid tulekahju ning ohu teistele korteritele kell 16.59. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

12. novembril kell 10.33 teatati häirekeskusele, et Tartus Tähe tänaval asuva puitmaja korteris põleb köök. Tööle oli hakanud korterisse paigaldatud suitsuanduri häire, tänu millele tagatoas olnud nooruk tulekahjust teada sai ja ruumidest palja jalu kiiruga väljus. Korteri köögis põles pliidi kõrval kapp, pliidi tagune sein ja kubu. Pääste suitsusukeldujad kustutasid tulekolded kiiresti ja kaugemale põleng ei levinud. Korterist päästeti veel kaks koera. Lõuna päästekeskuse menetlusinspektori hinnangul sai tulekahju alguse kapil olnud veekeedukannu elektririkkest. Paljajalu korterist välja saanud noorukile leidsid päästjad jalavarjud ning kiirabi viis ta tervisekontrolli. Kuuma saanud suitsuandur vahetati uue vastu.

Viljandimaa

12. novembril kell 20.36 teatati, et Võhmas Kalevi tänaval hakkas tööle suitsuanduri häire. Häire oli käivitunud naaberkorterist imbunud suitsust. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli pannil kõrbenud toit. Korteris märgati üsna tuleohtlikke olukordi. Toidu valmistamisel ei tohi seda tähelepanuta jätta ning pliidi kuumenevatest osadest tuleb süttivad asjad eemal hoida.

Lõuna-Eesti pommigrupp

12. novembril tegid päästeameti demineerijad kahjutuks:

  • Tartu maakonnast Luunja vallast Savikoja küla lähedalt metsast võsa lõikamisel leitud mürsu;
  • Võru maakonnast Antsla vallast Rimmi külast maaparanduse kaevetöödel leitud miinipildujamiini.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

12. novembril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Kudruküla külast kaevetöödel leitud miinipildujamiin ja Mustanina küla lähedalt metsast leitud 161 erinevat lõhkeha.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

12. novembril kell 10.25 anti päästjatele teada, et Pärnus Suur-Jõe tänaval asuva metallgaraaži alla on pugenud rebane. Loomal oli esikäpa küljes metallpüünis, mis teda liikumast takistas. Päästjad kergitasid garaaži pneumaatiliste töövahenditega üles ning said rebase kätte. Reinuvader viidi Terveksi loomakliinikusse arstide hoole alla.