Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-16. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. novembril kell 00.23 said päästjad väljakutse Gildi tänavale, kus elumaja üks korter oli suitsu täis. Päästjad tuvastasid saabudes, et põles korteri põrand, kus oli hiljuti tehtud remonttöid. Päästjad kustutasid põlengu ning inimesed selles kannatada ei saanud. Põlengu täpsem tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

13. novembril põles Jõgeva vallas Tõikvere külas viljakuivati punkris praht, mille päästjad vahtainega kustutasid. Kustutustöödeks avati punkri konstruktsioone ja lasti punkrist vili välja autokasti.

15. novembril kell 13.44 teatati, et Jõgeval Energia tänaval on kodust plehku pannud koer ennast ketijuppi pidi elektriposti ümber mässinud. Päästjate saabumise järel ilmus välja ka koera omanik, kes oma hoolealuse kaasa võttis.

Tartumaa

13. novembril kell 18.04 andis automaatne tulekahju signalisatsioon häiret Eesti Maaülikooli ühiselamus Tartus F. R. Kreuzwaldi tänaval. Kohale tõtanud päästjad selgitasid, et häire käivitas ühe tudengi küünalde valmistamisel tekkinud suits.

Kell 22.01 teatati, et Tartus Aardla tänaval lekib autost diiselkütet. Päästjad katsid 7 meetri pikkuse kütuseloigu absorbentainega.

14. novembril kella 12.20 ajal käisid päästjad Tartus Vallikraavi tänaval kustutamas prügilõket, kus põlesid kaltsud ja praht. Lõke oli maja seina ääres, millele õnnestus tule levik piirata.

Valgamaa

15. novembril kella 16.46 ajal käisid päästjad Valga vallas Sooru külas kustutamas viljajäätmete hunnikut, milles põles kahe meetrine ala. Kõrval asuva piimatootmise ettevõtte esindajatega jäi kokkulepe, et hiljem tõmmatakse traktoriga tuleohutuse kontrollimiseks hunnik laiali.

Viljandimaa

15. novembril kell 20.03 teatati, et Viljandi vallas Parika külas on teel sõidusuunad sulgenud puu. Puu oli pehmes pinnases tuule tõukel maha vajunud. Päästjate saabumise ajaks oli teise auto laternatest pimestatud juht oma autoga puusse sisse sõitnud. Päästjad lõkasid puu tükkideks ja eemaldasid selle teelt. Inimesed juhtumis viga ei saanud.

Võrumaa

16. novembril kell 7.50 teatati, et Võru linnas Kalmuse tänaval on ehitatavas majas suits. Selgus, et majas oli põlenud niiskuseimur, mis oli õnneks ise kustunud. Ruumid said tahmakahjustusi.

Lõuna-Eesti pommigrupp

13. – 15. november tehti kahjutuks:

  • Tartu maakonnast Luunja vallast Sava külast leitud mürsk;
  • Tartu maakonnast Luunja vallast Luunja alevikust leitud käsigranaat;
  • Tartu maakonnast Kambja vallast Ülenurme alevikust leitud kolm käsigranaati ja Kastre vallast Kaagvere külast leitud miinipildujamiin.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. novembril kell 16.22 said päästjad teate tulekahjust Narva linnas. Põles Puškini tänaval asuvasse mahajäetud koolimajja ladustatud prügi. Tulekahju likvideeriti kella 19 paiku ning selle täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

14. novembril said päästjad väljakutse Kiviõli linna, kus Võidu tänaval asuva kahekordse elumaja ühes korteris oli joobetunnustega perenaine unustanud toidu pliidile kõrbema. Kiirabi vaatas isiku üle ning seejärel toimetas politsei ta kainenema.

15. novembril kell 06.24 sai häirekeskus teate põlevast saunamajast Narva linnas Tule tänaval. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 06.48 ning lähedal asunud hooned ega inimesed selles kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Pilt lisatud.

16. novembril kell 03.08 said päästjad väljakutse Kohtla-Järvele, kus Katse tänaval asuva neljakordse elumaja trepikoda oli suitsu täis. Päästjad tuvastasid sündmuskohal, et ühes korteris põles magamistuba, kust inimene ise oli õnneks õigel ajal välja saanud. Päästjad evakueerisid seejärel ka suitsulõksu sattunud naaberkorteri elaniku. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 03.45 ning selgitasid välja, et korteris, kus põleng alguse sai, puudus suitsuandur. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

13. novembril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Mustanina külast leitud üle 100 erineva lõhkekeha ning 15. novembril hävitati Alutaguse vallast kuningakülast leitud kaks 105 mm mürsku ja 1 käsigranaat.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

13. novembril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Mustanina külast leitud üle 100 erineva lõhkekeha ning 15. novembril hävitati Alutaguse vallast kuningakülast leitud kaks 105 mm mürsku ja 1 käsigranaat.

Läänemaa

14. novembril kell 01.17 sai häirekeskus teate korteripõlengust Haapsalus Lihula maanteel asuvas ühiselamus. Inimesed evakueeriti koheselt hoonest. Suitsusukelduslüli asus korteris kustutustöödele ning lokaliseeris tulekahju kell 01.35. Päästjad ventileerisid kortermaja trepikoja ning lasid teised elanikud tagasi oma eluruumidesse. Põlenud korter muutus elamiskõlbmatuks. Päästetööd lõpetati kell 02.06. Tulekahju täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Pärnumaa

13. novembril kell 23.49 sai häirekeskus kõne inimeselt, kelle auto oli Pärnu-Jaagupi alevis Uuel tänaval põlema süttinud. Sõiduautol oli tekkinud mootoriruumis õlilekke tagajärjel põlemine. Omanik sai enne päästjate saabumist leegid mootoriruumist iseseisvalt kustutatud ning päästjatel jäi üle auto veel ohutuse tagamiseks üle kontrollida.

15. novembril kell 16.41 andis automaatne tulekahjusignalisatsioon märku põlengust Pärnu linnas Laial tänaval. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid hooletuse tõttu kõrbema lastud toidu. Ruumid ventileeriti.

Raplamaa

13. novembril kell 16.19 aitasid päästjad Kehtna alevikus Staadioni tänaval hätta jäänud inimest. Meesterahvas oli läinud üksi metsa tuulemurdu saagima ning puu kukkus õnnetult talle jala peale. Ta ei pääsenud selle alt enam välja, kuid õnneks oli tal kaasas telefon millega häirekeskusesse helistada. Päästjad kasutasid tõstepatju, et puu kannatanu jala pealt ära tõsta ning andsid meesterahva kiirabile üle, kes ta haiglasse toimetasid.