Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. november

Põhja päästekeskus

Harjumaa

18. novembril kella 21.15 paiku leiti Viimsi vallas Metsakasti külas tiigist vanemaealise naisterahva surnukeha. Päästjad tõid uppunu kaldale, uppumise täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Möödunud ööpäeval said päästjad Tallinnas ja Harjumaal kokku 15 väljakutset, mis olid seotud tugevast tuulest põhjustatud kahjustuste likvideerimisega. Peamiselt oli tegemist teedele või elektriliinidele langenud puude ja suuremate okste eemaldamisega.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

18. oktoobril kell 17.00 teatati, et Elvas Järve tänaval tuleb elumajast suitsu. Päästjad selgitasid, et suitsu sattus ruumidesse kütteseadme tahmaluukide vahelt, sest hooldamata korstnajalg ja slepe olid tahma täis ja ummistasid suitsu teekonna. Majas elavale vanahärrale anti tuleohutusalast nõu ja ta lubas kutsuda korstnapühkija. Jäi kokkulepe, et enne kütteseadme hooldust mees pliiti ei küta. 

Valgamaa

18. novembril kella 20.04 ajal hõõgus Otepää vallas Pedajamäe külas alajaama trahvo külge minev juhe. Põleng sumbus ise ja rikke kõrvaldamine jäi elektrikute ülesandeks.

19. novembril kella 5.13 ajal andis Tõrvas Metsa tänaval majas häiret vinguandur. Päästjad selgitasid, et vingugaas oli ruumidesse imbunud veidi paokil uksega köetavast ahjust. Nii loodeti tõmmet paremaks teha, kuid efekt oli vastupidine. Ahju välisuks peab kütmise ajal olema täiesti avatud. Õnneks andis nähtamatu ja lõhnatu, kuid ülimürgise gaasi tuppa sattumisest märku vingugaasiandur ja ühegi inimese tervis kannatada ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18.11.2020 kell 21.19 teatati Häirekeskusele tulekahjust Jõhvi vallas Tammiku alevikus, kus põles lahtise leegiga elumaja. Päästjate sündmuskohale jõudes põles elumaja suure intensiivsusega, mistõttu alustati kustutustöid väljastpoolt ning kaitsti lähedal olevaid eluhooneid. Kell 22.47 alustati inimeste evakueerimisega Tamme tänava elumajadest, kuna suure tuule tõttu oli oht tule levikuks naaberhoonetele. Kell 23.52 lubati evakueeritud inimesed kodudesse tagasi selgitusega hoida uksed-aknad kinni ja lülitada ventilatsioon välja. Tulekahju lokaliseeriti kella veerand viie paiku varahommikul, kuid järelkustutustööd veel jätkuvad. Majal on põlemise tagajärjel vahelaed ja katus sisse kukkunud. Võimalike kannatanute kohta info hetkel puudub. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

19. novembril kell 02.50 said päästjad väljakutse Narva linna, kus Raudsilla tänava maja hoovis põles sõiduauto. Põleng likvideeriti päästjate poolt kella 3 paiku öösel ning selle tekkepõhjus on selgitamisel. Inimesed ega elumaja kannatada ei saanud.

19. novembril kell 05.37 said päästjad väljakutse Kohtla-Järvele, kus Viru Keemia Grupi tootmisterritooriumil oli süttinud destillatsiooniseade. Päästjad paigaldasid saabudes koheselt redeli, mille abil asuti teostama kustutustööd. Kannatanuid õnnetuses ei olnud ning olulist keskkonnareostust ei toimunud. Põleng likvideeriti kella 9 paiku hommikul.

Ida-Eesti pommigrupp

18. novembril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Peeterristi külast leitud 75 mm mürsk.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval puhus tugev sügistuul ning murdis puid mitmes maakonnas. Sügistormide saabudes soovitame kõigil inimestel läbi mõelda, kas nemad ja nende kodu on valmis olukorraks, kui õues möllavad marutuuled ning elekter on katkenud.

Järvamaa

Puu kukkus teele Käravete alevikus ja Purdi külas. Päästjad eemaldasid takistuse teelt.

Läänemaa

Puud kukkusid teele Vormsi vallas Förby külas, Lääne-Nigula vallas Palivere alevikus ja Haapsalu linnas Liivakülas. Päästjad eemaldasid takistused teelt.

Pärnumaa

Puud kukkusid teele Eametsa külas, Lääneranna vallas Kloostri külas ja Hälvati külas. Lihulas kiskus tuul veidi Pärnu maanteel asuva kortermaja katust. Päästjad eemaldasid puud teelt ja kinnitasid katuse.

18. novembril kell 9.56 käisid päästjad püüdmas Paikuse alevis Pärnade puiesteel asuva kortermaja keldri aknaorva pugenud minki. Loomake püüti kinni ning viidi metsa.

Raplamaa

Puud kukkusid teele Kehtna vallas Kalbu külas, Märjamaa vallas Nõmmeotsa, Luiste, Raka, Kelba ja Jalase külades. Päästjad eemaldasid puud teelt.

Saaremaa

Puu kukkus teele Haeska külas ning sulges ühe sõidusuuna. Päästjad eemaldasid takistuse teelt.