Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-23. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. novembril kell 15.19 sai häirekeskus teate kahe sõiduki kokkupõrkest Tallinnas Mustamäe linnaosas. Kohale rutanud päästjad vabastasid ühest autost sinna kinni jäänud inimese ning andsid ta üle kiirabile.

22. novembril kella 8 paiku hommikul käisid päästjad taas Mustamäel, kus kahe sõiduauto kokkupõrke tagajärjel oli ühe sõiduki tagaistmele kinni jäänud inimene. Päästjad vabastasid kannatanu autost ning andsid ta üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

21. novembril kell 22.05 andis automaatne tulekahjualarm häiret Põltsamaa kirikuhoones aadressil Lossi 3. Päästjad sisenesid kohale tõtanud kirikuõpetaja abiga ruumidesse ja selgus, et suitsu on täis kiriku abiruumid ja vähemal määral kiriku peahoone. Tulekahju ei leitud. Ilmselt lükkas korstnast väljuva suitsu ventilatsiooni kaudu ruumidesse tugev ja keerutav tormituul.

22. novembril kell 17.52 teatati, et Siimusti alevikus kukkus kodus 74-aastane naine ja ei saa enam püsti ega suuda ust avada. Päästjad sisenesid korteri vannitoa akna kaudu ja avasid kiirabile ukse. Vannitoa aken tuli sisse saamiseks lõhkuda, kuid seda tehti korteriomaniku loal.

Põlvamaa

20. novembril kell 19.40 teatas möödasõitja, et Põlva vallas Kadaja külas põleb hoone. Päästjad selgitasid, et leekides on saun. Tulekahju kustutati kella 20.54ks. Saun hävis enamuses tules. Inimesi saunas ei olnud.

21. novembril kella 16.18 ajal avastas politseipatrull leekides katusega suitsusauna Põlva vallas Orajõe külas. Kohale kutsutud päästjad kustutasid tulekahju kella 17.10ks. Inimesi tulekahju puhkemise ajal saunas ei olnud, kuid seda oli päeval köetud.

22. novembril kella 10.22 ajal käisid päästjad Kanepi vallas Hino küas eemaldamas teelt suurt murdunud pajupuud, mis oli sõidusuunad sulgenud.

Tartumaa

20. novembril kella 16.45 ajal juhtus Tartu linnas Vorbuse külas Tallinn-Tartu mnt 173. kilomeetril liiklusõnnetus veoauto ja kolme sõiduautoga. Päästjad kõrvaldasid sõidukite süttimisohu ja aitasid ühe kaassõitja hüdrauliliste tööriistade abil avariilisest sõiduautost kätte saada. Kiirabi viis haiglasse kaks kannatanut.

22. novembril kella 23.20 ajal põles Tartus Jannseni tänaval maja keldris asuvas katlaruumis helitehnika. Suitsusukeldujad kustutasid põlengu käsikustutiga, katlaruumist välja põleng ei levinud. Kuumakahju sai ruumi sein ja lagi. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa

20. novembril kell 12.34 teatati, et Tõrvas metsa tänaval kukkus vanainimene oma kodus välisukse taga ja ei suuda enam ukse avamiseks tõusta. Juhtust teatas sotsiaaltöötaja. Päästjad aitasid ukse avada ning üle 90aastane proua toimetati voodisse.

Viljandimaa

20. novembril kell 16.41 juhtus viie autoga liiklusõnnetus Viljandi vallas Aindu külas Imavere-Viljandi mnt 42. kilomeetril. Päästjad tagasid tuleohutuse ja aitasid kolmel kannatanul autodest välja saada. Ühe kannatanu välja saamiseks kasutati hüdraulilisi töövahendeid. Kokku oli autodes kuus inimest. Neli tõsisemalt viga saanut toimetas kiirabi haiglasse. Hiljem vabastasid päästjad tee segamatuks liikluseks.

21. novembril kella 20.52 ajal süttis tugeva kütmise järel Põhja-Sakala vallas Riiassaare külas elumaja korstnalõõrides tahm. Päästjad võtsid tuleohutuse tagamiseks osa põlevast tahmast korstnaslepest ja -lõõridest välja. 

Võrumaa

20. novembril kella 16.11 ajal käisid päästjad Antsla vallas Uue-Antsla külas kustutamas kahemeetrise läbimõõduga prügilõket, kus põles plast ja muu keskkonda eriliselt saastav kraam. Kohale tuli ka keskkonnainspektsiooni esindaja, kes olukorra fikseeris, et prügipõletajaid selgitada.

22. novembril kella 8.45 aja käisid Rõuge vabatahtlikud Rõuge vallas Utessuu külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuunad sulgenud puud. Kell 12.16 eemaldasid kutselised päästjad murdunud puuoksa teelt Võru vallas Pindi külas.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. novembril kell 11.12 teatati häirekeskusele, et Narvas Tallinna maanteel asuva viiekordse elumaja ühes trepikojas on tunda gaasi lõhna. Päästjad tuvastasid saabudes, et ühes korteris oli gaasileke ning kraan keerati kinni. Kohale kutsuti gaasiavarii brigaad, kes lekkega edasi tegeles. Inimesed kannatada ei saanud.

22. novembril kell 13.58 said päästjad väljakutse Kohtla-Järvele, kus Ahtme linnaosas põles vana mahajäetud lasteaiahoone. Päästjad tuvastasid saabudes, et majas põles praht ning selle põleng kustutati kell 14.27. Kannatanuid ei olnud ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

22. novembril kell 18.37 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järvel Oru linnaosas põleb mahajäetud maja kelder. Põleng kustutati ning selle tekkepõhjus ei ole veel selge. Kannatanuid ei olnud.

Lääne-Virumaa

22. novembril käisid päästjad kolmel korral eemaldamas suure tuule tõttu teedele kukkunud puid.

Ida-Eesti pommigrupp

20. novembril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Kudrukülast leitud 82 mm miinipilduja miin ning viis miinipilduja saba ning 21. novembril hävitati Narva-Jõesuust Auvere külast leitud 82 mm miinipilduja miin ja üks käsigranaat.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

21. novembril murdis tugev tuul puu risti üle tee Villemi külas. Kohalikud elanikud saagisid puu iseseisvalt ära. Puud kukkusid teele ka Nurste külas ja Isabella külas.

22. novembril kell 16.14 paiku käisid päästjad kustutamas tahmapõlengut Kärdla linnas Sadama tänaval. Põleng kustutati pulberkustutit kasutades. Päästjad kontrollisid termokaameraga korstna ümbruse ohutuse tagamiseks üle ning aitasid inimest järgmiseks päevaks korstnapühkija kutsumisel.

Läänemaa

21. novembril kell 21.22 eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Lääne-Nigula vallas Martna külas.

Pärnumaa

21. novembril kell 6.11 said päästjad kutse Tori valda Kurena külla. Veoauto haagis oli vajunud kraavi, auto ise jäi teele. Sõidukil tekkis õnnetuse tagajärjel kütuseleke, mida päästjad koheselt likvideerima asusid. Maha voolas umbes 200 liitrit kütust ning ümber pumbati samuti ca 200 liitrit. Päästjad lõpetasid tegevuse kell 11.05. Olukorra edasise lahendamisega tegeleb Maanteeamet.

21. novembril kell 15.27 helistas häirekeskusesse inimene, kelle korterisse Sauga alevikus Peoleo tänaval, oli kuulda naabri suitsuanduri signaali. Alkoholi tarbinud inimene oli süüa tehes tukkuma jäänud ning toidu pliidile kõrbema jätnud. Õnneks käivitus tekkinud suitsust suitsuanduri häiresignaal, mida kuulis naaber, kes korterisse läks ja mehe äratas. Päästjatel jäi üle ärganud mehele selgitada, et toiduvalmistamise ajal ei tohi seda tähelepanuta jätta, sest kuumenev toit võib süttida ning süüdata ka ümbruse. Ühtlasi võib ruumides magav inimene sisse hingatavast mürgisest suitsust tõsiseid tervisekahjustusi saada. Päästjad ventileerisid korteri ja trepikoja.

21. novembril hilisõhtul eemaldasid päästjad puu Lääneranna vallas Vatla külas Karuse-Kalli teel. Samal õhtul tuli Pärnu linnas Kalamehe tänaval elektrikaabel posti küljest lahti. Päästjad tõmbasid ohulindi ette ja sulgesid tänava ning teavitasid elektrikke. 22. novembri öösel kell 3.56 kukkus puu risti teele Kihnus Lemsi külas.

Raplamaa

20. novembril kella 18.49 paiku käisid päästjad Märjamaa vallas Kasti külas, kus kortermajas oli lõhkenud keskküttesüsteemi õhutusklapp. Kuum vesi paiskus kööki. Teataja suunas inimesed korteritest välja, päästjad sulgesid kiirelt lekke ning koristasid kuuma vee korterist. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

21. novembril kell 19.49 teavitati häirekeskust tahmapõlengust Märjamaa vallas Varbola külas. Päästjad kontrollisid üle korstna ümbruse, vahelae ja soojamüüri, leides ühe hõõguva koha, mis kustus ise.

21. novembril käisid päästjad eemaldamas puud Märjamaa alevis Pargi tänaval. Puu oli sulgenud ühe teesuuna. Puu kukkus teele ka Kohila vallas Vana-Aespa külas. 22. novembril kell 9.37 käisid päästjad eemaldamas puud Kehtna vallas Selja külas.

Saaremaa

21. novembril kell 18.13 ajal käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Mõntu külas. Lisaks eemaldati puu Oju külas, Mustjala külas ja Kaimri külas.