Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-25. november

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

24. novembril kella 16.14 ajal põles Kambja vallas Soinaste külas asuvas metallitööstuses ventilatsioonimootor ja vahesein. Inimesed evakueerusid hoonest. Põleng kustutati poole tunniga. Kella 18.49 ajal käisid päästjad uuesti sündmuskohal kustutamas hõõguma hakanud torude isolatsioonimaterjali. Ühtlasi kontrolliti üksikasjalikult edasist tuleohutust.

Võrumaa

24. novembril kell 11.55 teatati, et Võru vallas Meegomäe külas on teel vigastatud kits. Päästjad eemaldasid looma teelt ja andsid ta üle kohalikele jahimeestele. Õnnetustes hukkunud või tõsiselt viga saanud loomadest on kasulik kohe teavitada keskkonnainspektsiooni infotelefoni 1313 kaudu jahimehi.

Kella 17.36 ajal käisid päästjad Võru vallas Varese külas veo- ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus puhastasid tee purunenud detailidest ja sõidukistest välja voolanud vedelikest. Tee äärde jäetud prügikottidest teavitati maanteeametit.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

25. novembril kell 4.42 teatati, et Kohtla-Järve linnas Ilmajaama tänaval põleb lahtise leegiga ehitussoojak. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 5.29. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

24. novembril kell 16.13 said päästjad väljakutse Saarde valda Surju külla, kus põlema oli süttinud vagunelamu. Gaasikütteseadmest alguse saanud tulekahju levis kiiresti ja päästjate saabumise ajaks oli suures osas vagunist juba maha põlenud. Tulekahju kustutati kell 16.44. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Saaremaa

24. novembril kell 10.00 kutsuti päästjad appi Lööne külas Jööri teel juhtunud liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli libisenud ja kraavi rullunud. Päästjad tõmbasid auto uuesti ratastele ja likvideerisid süttimisohu.

Lääne-Eesti pommigrupp

24. novembril toimetati ohutusse paika Saaremaalt Kilpi külast leitud väike mürsk ja Kuressaarest kaevetööde käigus leitud granaat.