Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. november

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

25. novembril kella 21.56 ajal põles Põltsamaa vallas Esku külas puhastamata korstna lõõris tahm, nii et leek ulatus korstnast välja. Õnneks tuli korstnast maja külge ei levinud. Päästjatel õnnestus põleng summutada korstnapühkimise harja abil.

Viljandimaa

25. novembril kell 14.16 teatati, et Viljandi vallas Peetrimõisa külas on tühjalt seivas majas rebane torude vahele kinni jäänud. Päästjad panid looma kaela ümber silmuse, painutasid torud laiali, said ta nende vahelt kätte ning lasid rebase vabadusse.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

25. novembril kell 20.04 andis G4S juhtimiskeskus häirekeskusele teada, et Haapsalu linnas Uuemõisa alevikus asuva tootmishoone katuse alt tuli suitsu ning hoones levis tugev kemikaali lõhn. Hingamisaparaatides hoonesse sisenenud päästjad tuvastasid keemilise reaktsiooni tulemusel suitsu täis valgunud ruumi ning maha valgunud kemikaali. Tegemist oli umbes 25 kilogrammi 57% aktiivklooriga, mis hoiunõu sulamise tõttu oli valgunud ruumi põrandale. Päästjad korjasid kloori roostevabasse nõusse ning toimetasid hoonest välja. Samal ajal teavitas politsei ümberkaudseid inimesi, et nad hoiaksid aknad-uksed kinni. Aine utiliseerivad firma omanikud. Sündmus likvideeriti hilisõhtul kell 22.31.

25. novembril kella 21.17 paiku sõitsid päästjad kustutama järelevalveta jäetud lõket Haapsalu linnas Holmi kaldal.

Pärnumaa

26. novembril kell 01.38 andis automaate tulekahjusignalisatsioon teada, et Tori vallas Sindi linnas Pärnu maanteel asuvas tootmishoones on tulekahju. Põlema olid süttinud ventilatsiooniruumis asuva elektrikilbi kohal olnud kaablid ja kondensaatorid, mujale tuli ei kandunud. Päästjad lokaliseerisid kaablite põlengu kell 02.19. Tulekahjust puudutatud ruumid ventileeriti ning lisaks kontrollisid päästjad ohutuse tagamiseks üle ka teised ruumid. Sündmus likvideeriti lõplikult kell 02.39. Tulekahju täpset tekkepõhjust hetkel teada ei ole.