Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-30. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

29. novembril kell 17.45 said päästjad väljakutse Piritale, kus Sitska teel oli teataja sõnul maja ees asuvast gaasimahutist kuulda sisinat ning tunda gaasihaisu. Päästjad sulgesid gaasimahuti kraani ning nõustasid elanikke edasise ohutuse osas

Harjumaa

28. novembril kell 13.49 sai häirekeskus teate tulekahjust Saue vallas, kus Alliku külas olid tuld võtnud saunamaja leili- ja pesuruum. Tulekahju likvideeriti kell 15.15 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

28. novembril kell 14.41 said päästjad väljakutse Rae valda Aruvalla külasse, kus põles kahekordse elumaja teise korruse esik ja üks tuba. Lisaks oli tuli levinud vähesel määral ka pööningule. Tulekahju likvideeriti kell 15.49 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

29. novembril kell 14.51 said päästjad väljakutse Viimsi valda, kus Pärnamäe külas põles kahekordse paarismaja välisfassaad ja terrass. Päästjad sisenesid hoonesse, kuhu tuli õnneks veel levinud ei olnud ning tõid sealt välja koera. Põleng likvideeriti kell 15.56 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

27. novembril kell 12.29 teatati elumaja tulekahjust Jõgeva vallas Kassinurme külas. Päästjate saabumise ajaks oli juhuslikult kohale sattunud mees suitsu täis ruumidest välja toonud kaks last, kes viga ei saanud. Selgus, et abistanud mees oli majas juba enne tulekahju puhkemist kohal olnud. Majas põles ühe toa sisustus. Päästjad kustutasid põlengu kella 14.06ks. Tulekahjus hukkusid kaks kassi ja puurlinnud. Esialgsel hinnangul põhjustas tulekahju hooletus kütmisel, kus paberid oli sattunud tahmaluugi vastu ning sealt leviv kuumus ja sädemed selle süüdanud. Saabudes sündmuskohale ei leidnud päästjad majast töötavat suitsuandurit ning ei kuulnud ka häiresignaale. Menetlusinspektor selgitas, et majas siiski olid suitsuandurid, millest vähemalt üks oli põlengu algjärgus ka häält teinud. Ilmselt oli aga patarei kohe tühjaks saanud ning häire seejärel vaikinud. Ka olid olemasolevad andurid päästjate saabumise ajaks juba saanud tugevaid kuumakahjustusi

Põlvamaa

29. novembril kella 00.26 ajal süttis Kanepi vallas Hurmi külas suitsusauna kerise kohal vahelagi. Peremees summutas suuremaid leeke pulberkustutiga. Päästjad kustutasid sauna lõplikult kella 1.59ks. Sauna sisustus hävis põlengus.

Tartumaa

27. novembril kella 10.45 ajal süttis Kambja vallas Soinaste külas põlema sõiduauto BMW tagaosa. Auto omanik suutis pulberkustutiga leegid ise summutada. Päästjad ühendasid edasise tuleohutuse tagamiseks akult juhtmed lahti. Ilmselt põhjustas tulekahju elektrisüsteemi rike.

Kell 11.31 teatati, et Tartus Pikk tänaval on korteris gaasilõhn. Päästjad selgitasid, et vananenud tihendi tõttu lekkis gaasipliidi vooliku ja gaasitoru ühenduskoht. Gaas keerati lekke peatamiseks kinni. Rikke kõrvaldamiseks pidi korteriomanik gaasiseadmete hoolduse spetsialisti kutsuma. Gaasiseadmete ohutuse tagamiseks tuleb neid järjepidevalt hooldada.

27. novembril kell 14.12 teatati, et Vahi alevikus Vahipargi tänaval asuvas kortermajas on kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli tehtud tuli katkise pliidi alla, millega kütmine oli juba varem keelatud ja lisaks põles pliidi ees praht. Vastutustundetu elanik ise oli pliidi järelevalveta jätnud ja poodi läinud. Suhtlusest Tartu valla sotsiaaltöötajaga selgus, et oma käitumisega teisi ohustav mees on plaanis sellest elukohast ära toimetada.

Kell 23.15 teatati põdra ja sõiduauto kokkupõrkest Tartu vallas Kärevere külas. Päästjad eemaldasid hukkunud looma teelt. Katkise auto järgi kutsuti treiler. Inimesed viga ei saanud.

29. novembril kella 18.17 ajal põles Kastre vallas Unikülas lausleekides talumaja (8x12 m). Elanikke tulekahju ajal majas ei olnud. Majapõleng kustutati kella 21.50ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Viljandimaa

30. novembril kell 6.35 teatati, et Mulgi vallas Veskimäe külas on tee ääres viga saanud põder. Looma vaevade lõpetamiseks tuli kohale keskkonnainspektsiooni infotelefoni 1313 kaudu kutsutud jahimees.

Võrumaa

27. novembril kell 14.56 teatati, et Võrus Vabriku tänaval tuleb tühjalt seisva maja räästa alt suitsu. Päästjad selgitasid, et maja pööningul oli põletatud pabereid. Inimesi majast ei leitud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. novembril kell 22.50 said päästjad väljakutse Uikala prügila põlengule Toila vallas. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 04.12 ning lisaks teostati järelkontroll 28. novembri hommikul kella 9 paiku, mil veenduti, et ohtu edasiseks süttimiseks ei ole.

28. novembril kell 02.49 said päästjad väljakutse Kohtla-Järvele, kus Ahtme linnaosas asuva viiekordse elumaja ühes trepikojas põles kelder. Tulekahju likvideeriti kell 04.12 ning seejärel tuulutati ka kõrval asunud trepikoda ja kõik hoone keldrid. Inimesed selles kannatada ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

Ida-Eesti pommigrupp

27. novembril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Mustanina külast leitud 81 erinevat lõhkekeha ning 28. novembril hävitati samuti Mustanina külast leitud 68 erinevat lõhkekeha ning Hundinurga külast leitud 9 erinevat mürsku.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

29. novembril kell 16.40 paiku süttis Haapsalu linnas Niine tänaval põlema kahe eramaja vahel asuv prügikast. Konteineri vahetus läheduses asus ka auto. Päästjad kustutasid põlengu kell 16.50, auto ja muu vara päästeti. Kell 17.14 teatati teisegi prügikasti põlengust Haapsalu linnas. Mulla tänaval põles suure leegiga 400 liitrine plastikust papi- ja paberikonteiner. Konteiner hävines täielikult ning kannatada sai ka kõrval asunud konteiner. Kella 17.33 ajal teatati järgmise prügikonteineri põlengust, samuti Mulla tänaval. Seekord põles suur metallkonteiner leegiga. Tulekahjude tekkimise põhjuseid selgitatakse välja koostöös politseiga.

Pärnumaa

27. novembril kella 10.18 paiku süttis Lääneranna vallas Järise külas põlema kuur ja läheduses asuvad puuriidad. Arvatavalt keevitustöödest alguse saanud tulekahjule pandi piir poole tunniga.

27. novembril kell 13.40 ajal teatasid möödakäijad häirekeskusele, et Pärnu linnas Ranna puiestee läheduses on merevees väike koer, kes asub umbes 50 meetrit kaldast eemal, kõrkjates. Inimesi koera juures ei olnud. Päästjad tõid koera veest välja ning andsid üle Terveks loomakliiniku arstide hoole alla.

27. novembril kell 22.24 teatati Häirekeskusele tulekahjust Põhja-Pärnumaa vallas Metsavere külas, kus põles ühekorruseline elumaja lahtise leegiga. Enne päästjate saabumist olid hoonest iseseisvalt väljunud kolm inimest, kelle kiirabi toimetas haiglasse kontrolli. Tulekahju sai alguse gaasiküttega kaminast. Kustutustööd lõpetati 28. novembril kell 2.31.

Raplamaa

29. novembril kell 14.00 teatas turvafirma häirekeskusele, et Märjamaa vallas Varbola külas asuva mööblitööstuse hoovil on põlema süttinud metallist prügikonteiner. Teadma põhjusel põlema süttinud prügikast asus hoonest vaid 5 meetri kaugusel. Päästjad kustutasid põlengu kell 15.11.

Saaremaa

27. novembril kell 10.13 teatati häirekeskusele, et Neeme küla ühisranda on merevesi uhtunud kolm tundmatu vedelikuga vaati. Päästemeeskond vedasid tünnid kokku ning tuvastasid tünnides olevat vana õli. Keskkonnaamet tegeleb mahutitega edasi.

29. novembril kell 20.24 paiku süttis Muhu vallas Nõmmkülas põlema saun. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga. Tulekahju kustutati kella 21.43ks ning tulekahjus hävines täielikult sauna katus. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.