Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-7. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. detsembril kell 16.04 sai häirekeskus teate, et Türi tänaval põleb elumaja ees lahtise leegiga sõiduauto. Kohale kiirustanud päästjad said leegid maha juba kella 16.15 paiku ning tegelesid seejärel sõiduki jahutamisega. Põlengus sai tulekahjustusi ka kõrval parkinud sõiduki tagaosa. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud ning tekkepõhjus ei ole veel teada.

6. detsembril kell 19.57 said päästjad teate prügimaja põlengust Lasnamäel Raadiku tänaval asuva üheksakordse kortermaja ees. Päästjate saabudes põles elumajaga kokku ehitatud prügimaja lahtise leegiga, mis kõrgus juba neljandale korrusele. Kuna ühe neljandal korrusel elava vanema naisterahva korterisse oli suitsu tunginud, vaadati ta kiirabi poolt üle. Tulekahju likvideeriti kell 20.47 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

5. detsembril kell 18.51 said päästjad väljakutse Kose valda, kus Äksi külas asuva kahekordse elumaja korstnast lendab sädemeid. Inimesed evakueerusid ise majast ning päästjad selgitasid kohale saabudes, et tegemist oli puhastamata korstnast põhjustatud tahmapõlenguga. Elanikel paluti enne korstnapühkija kutsumist küttekollet mitte kasutada.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. detsembril kella 12.04 ajal põles Jõgeva vallas Kaarepere külas vana lauda lähedal soojak. Soojaku sisu hävis põlengus. Esialgsetel andmetel võis tulekahju süttida soojakus kasutatud väiksest ahjust.

Tartumaa

4. detsembril kell 14.37 teatati, et Tartus Sõbra tänava Prisma lähedal kukkus 12-aastane tüdruk järsust kaldast Emajõkke. Päästjate saabumise ajaks oli enne neid kohale jooksnud Prisma turvamees tüdruku juba veest välja aidanud. Tüdruku tervist kontrollisid kiirabitöötajad, kes märjaks saanu ka koju toimetasid.

5. detsembril kell 06.42 teatati häirekeskusele, et Tartu vallas Sinikülas põleb Limusiin Lincoln TOWN Car. Süttis ka autos olnud kast ilutulestikuga. Päästjate saabudes põles auto täisleekides. Autos oli tulekahju puhkemise ajal koos juhiga kaheksa inimest. Sõidukist esimesena välja saanud juht ja paar reisijat purustasid aknaid, et kõik autos olijad kiiremini välja saaks. Kahele kergelt viga saanud mehele andis kiirabi kohapeal esmaabi. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse tagumise ratta piduririkkest, millest süttis alguses rehv ja sealt levis tuli salongi.

5. detsembril kell 8.25 teatati, et Tartus Variku tänaval on koer armatuurvõrgu vahel kinni. Tõrvandi vabatahtlikud päästjad lõikasid tangidega armatuuri katki ja lasid koera vabaks.

Kell 21.41 teatati, et Tartus Mõisvahe tänaval tuleb esimese korruse korteri aknast suitsu ja koridoris on suitsulõhn. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli pliidil kõrbenud toit. Korterist leiti naine, kes oli suitsu sisse hinganud. Kiirabi toimetas kannatanu terviskontrolliks haiglasse. Päästjad ei leidnud korterist kahjuks kohustuslikku suitsuandurit, mis sinna seekord riigi kulul paigaldati. Päästjad hoiatavad, et tulekahju või tervisekahjude ärahoidmiseks tuleb toiduvalmimist valvata. Pliidile unustatud toit süttib ja süütab ümbruse. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel tuleb kasutada taimerit, mis köögis toimuvat helisignaaliga meelde tuletab.

Valgamaa

6. detsembril kell 12.31 teatati, et Valgas Nurme tänaval on viga saanud part. Päästjad panid vigastatud pardi puuri ja ootasid ära varjupaiga töötajad, kelle hoole alla lind üle anti.

Võrumaa

5. detsembril kella 19.07 ajal põles Võrus Põllu tänaval seisev sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu. Päästjate andmetel oli tegu mahajäetud autoga, mis oli seal juba pikemat aega seisnud. Inimesi sõiduki lähedusest ei leitud, kuid ilmselt oli auto põlema süüdatud.

6. detsembril kella 14.19 ajal teatati, et Võrus Kagukeskuse hoone küljes on tuules lahti tulnud reklaamiplakat, mis ähvardab alla kukkuda. Nädalavahetusel ei olnud võimalik kutsuda ohtu kõrvaldama teenusepakkujat ja appi tulid päästjad, kes möödujaid ohustava plakati eemaldasid.

Lõuna-Eesti pommigrupp

4. detsembri õhtul teatati häirekeskusele, et Võrumaal Rõuges leiti tiigi kaevamisel pomm. Kohale läinud Lõuna-Eesti pommigrupi demineerijad selgitasid, et tegu oli ligi 250 kilo kaaluva Saksa päritolu lennukipommiga. Alguses loodeti ohtlik leid hävitada koostöös kaitseväega Nursipalu harjutusväljakul, kuid selgus, et sealsed piirangud ei luba nii suure lõhkekeha hävitamist. Leitud pomm sisaldas umbkaudu 125-130 kilogrammi lõhkeainet. Pomm transporditi hävitamiseks Ida-Virumaale Sirgala karjääri. Ohutul transportimisel tuli appi politseieskort. Pomm hävitati järgmisel päeval.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. detsembril kell 15.40 sai häirekeskus teate, et Narva-Jõesuus Arumäe külas põleb lahtise leegiga kahekordne suvilahoone. Inimesi hoones õnneks ei olnud ning tulekahju likvideeriti päästjate poolt kell 18.34. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse esimesel korrusel asuvast saunast ning täpsem tekkepõhjus on hetkel selgitamisel.

Lääne-Virumaa

Möödunud ööpäevadel suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Ida-Eesti pommigrupp

5. detsembril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Sinimäe farmi territooriumilt leitud 4 roostes granaati, 2 miini ning 3 mürsku.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. detsembril kell 10.14 teatati häirekeskusele gaasiplahvatusest Järva maakonnas Järva-Jaani alevis Koeru teel. Merekonteineris asunud kööginurgas plahvatas söögi tegemisel gaasiseade ning inimene sai vigastada. Päästjad tegelesid merekonteineri kustutamisega ning kiirabi viis kannatanu haiglasse. Õnnetuse oletatav tekkepõhjus on valesti ühendatud gaasiseade, mille tõttu toimus plahvatus. Plahvatuse tulemusel tekkinud tulekahju likvideeriti kell 10.37.

Pärnumaa

5. detsembril kell 12.39 sõitsid päästjad Tori valda Nurme külla kustutama põlema süttinud hakkepuiduhunnikut. Teataja sõnul oli hakkepuiduhunniku suurus ca 10 000 kanti. Päästjad kustutasid tulekahju kell 15.02. Süttimise põhjust teada ei ole.

6. detsembril kell 7.03 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Soomra külas. Teataja sõnul oli põlema süttinud ca 100 ruutmeetri suurune garaaž, kus omanike sõnul oli sees auto, erinevad kemikaalid ja õlid ning ka keevitusgaaside balloonid. Päästjate saabudes põles angaar lahtise leegiga. Tulekahju kustutati kell 10.46. Hoone plekkkatus deformeerus kuumusega ning langes sisse, keevitusgaaside balloonid põlesid, kuid ei plahvatanud. Hoones sees hävinesid ratastraktor ja töökojaseadmed. Õnnetuse tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

6.detsembril kell 9.51 käisid päästjad kustutamas hakkepuiduhunnikut Tori vallas Kilksama külas. Põles umbes 40 m pikkune ja kuue meetri kõrgune hakkepuiduhunnik, mis kustutati kell 10.13. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Saaremaa

5. detsembril kell 17.18 said päästjad väljakutse Märja külla, kus põlema oli süttinud saun. Põlema oli süttinud leiliruum ning tuli levis edasi ka eesruumi, kuid hapnikupuudusel kustus tulekahju iseseisvalt. Päästjad otsisid tulepesasid ning kontrollisid ohutuse tagamiseks hoone üle. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole. Sündmus lõpetati kell 18.25.