Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. detsember

Põhja päästekeskus

Harjumaa

8. detsembril kell 03.40 sai häirekeskus teate, et Paldiskis põleb kõrge leegiga põllul olev okstehunnik. Päästjad likvideerisid põlengu kell 04.15 ning selles sai tugevaid tulekahjustusi okstehunniku kõrval olnud väike ATV. Inimesed ega lähedal asunud hooned kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

7. detsembri õhtul kell 21.19 teatati häirekeskusele, et Tartumaal Kambja vallas Ülenurme alevikus põleb ühekorruseline saun. Hoones viibis tulekahju puhkemisel kaks meest. Raskeid põletushaavu saanud vanemaealise meesterahva tõi enne päästjate saabumist hoonest välja teine temaga koos olnud mees. Kiirabitöötajad elustasid väljatoodut, kuid kahjuks tulemusteta. Päästjate saabudes ulatusid leegid ruumidest välja, hoones põlesid peamiselt sinna hulgaliselt kogutud asjad ja põlevmaterjal. Tõrvandi vabatahtlikud koos Annelinna ja Tartu komando kutseliste päästjatega kustutasid tulekahju kella 21.45ks.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

7. detsembril kell 20.19 teatati, et Kadrina vallas Ama külas põleb kahekorruselise maja korstnas tahm. Päästjate saabumise ajaks oli põleng kustunud. Päästjad soovitasid kutsuda korstnapühkija.

Ida-Eesti pommigrupp

7. detsembril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Mustanina külast leitud 36 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

7. detsembril kell 19.01 paiku käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Mäekülas. Käina-Hüti maanteele oli kukkunud puu ning sulgenud ühe sõidusuuna. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

Pärnumaa

7. detsembril kell 14.47 käisid päästjad likvideerimas maismaasõidukitulekahjut Pärnu linnas Papsaare külas. Raskeveohaagisel, mille koormaks oli ekskavaator, süttisid põlema rattad. Liiklus oli häiritud kolmel sõidureal. Päästjad kustutasid põlengu kella 15.13ks ning liiklus taastati kõikidel sõiduradadel.

7. detsembril kell 17.39 anti päästjatele teada, et Pärnu linnas Riia maanteel asuva kortermaja korstnas põleb tahm. Päästjad eemaldasid korstnajalast ligi 8 ämbritäit hõõguvat pigi ja tahma. Hoone kontrollimisel tuvastati, et kogu maja üldine tuleohutus ja küttekolded on halvas seisus ning puuduvad korstnapühkija aktid. Lisaks on hoones ka tuleohtlik elektrisüsteem.